Norrhydro Group Oyj:n kutsu medialle, analyytikoille ja sijoittajille tilinpäätöksen julkistustilaisuuteen perjantaina 17.2.2023
Tilaisuudessa Norrhydro Group Oyj:n toimitusjohtaja Matias Parviainen ja talousjohtaja Hanne Sarajärvi esittelevät ja kommentoivat vuoden 2022 tulosta. Tilaisuus on suomenkielinen ja sen voi katsoa suoratoistona osoitteessa: https://norrhydro.videosync.fi/tulosjulkistus-2022
Esitysmateriaali ja tallenne ovat saatavilla tilaisuuden jälkeen yhtiön verkkosivuilla:
https://www.norrhydro.com/fi/sijoittajasivut.
Tilinpäätöksen julkistamista edeltävä hiljainen kausi on 18.1.–17.2.2023.
Norrhydro Group Oyj
Lisätietoja:
Toimitusjohtaja Matias Parviainen
puh. 0400 175107
matias.parviainen@norrhydro.com
Avainsanat
Tietoja julkaisijasta
Norrhydro Group Oyj lyhyesti
Norrhydro on vuonna 1985 perustettu suomalainen liikkeenohjauksen edelläkävijä sekä energiatehokkaiden hydraulisylinterien tarjoaja ja järjestelmätoimittaja, joka on erikoistunut korkealaatuisiin, räätälöityihin ja energiatehokkaisiin hydraulisylintereihin ja vaativiin lineaarisiin liikkeenohjausjärjestelmiin sekä liikkuviin kalustoihin. Yhtiöllä on yli 35 vuoden kokemus asiakkaan tarpeisiin räätälöityjen hydraulisylintereiden ja lineaaristen liikkeenohjausjärjestelmien kehittämisestä ja valmistamisesta kaikkein vaativimpiin olosuhteisiin ja ympäristöihin. Yhtiön vuoden 2021 liikevaihto oli 24,7 miljoonaa euroa, käyttökate (EBITDA) 3,0 miljoonaa euroa ja liikevoitto 2,2 miljoonaa euroa.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Norrhydro Group Oyj
Norrhydron hallituksen jäsenestä Juhani Kankaasta kauppaneuvos20.12.2022 11:58:26 EET | Tiedote
Tasavallan presidentti Sauli Niinistö on myöntänyt 9.12.2022 kauppaneuvoksen nimen ja arvon Norrhydron hallituksen jäsenelle Juhani Kankaalle (78).
National Entrepreneur Award 2022 for Norrhydro23.10.2022 10:32:35 EEST | News
The traditional and highly prestigious National Entrepreneur Award was presented to Norrhydro's CEO and Chairman of the Board Yrjö Trög on 22.10.2022 at the Entrepreneur Day’s gala in Tampere.
Valtakunnallinen yrittäjäpalkinto 2022 Norrhydrolle23.10.2022 08:00:00 EEST | Uutinen
Perinteikäs ja erittäin arvostettu Valtakunnallinen Yrittäjäpalkinto luovutettiin Norrhydron toimitusjohtajalle ja hallituksen puheenjohtajalle Yrjö Trögille 22.10.2022 Tampereella Yrittäjäpäivien gaalassa.
Norrhydro elää kuten opettaa – energiatehokasta hydrauliikkaa valmistava uusi tehdas Rovaniemellä hyödyntää uraauurtavasti aurinkovoimaa ja säästää energiaa22.3.2022 09:00:00 EET | Tiedote
Norrhydron uusi tuotantolaitos Rovaniemellä edistyy aikataulussa ja 14.3. juhlistettiin perinteen mukaan vesikaton valmistumista eli harjakaisia. Myös katolle tulevat aurinkopaneelit ja hukkalämmön talteenottolaitteisto ovat jo asennusvalmiina. Hankkeessa on otettu ympäristö ja kestävä kehitys uraauurtavasti huomioon joka käänteessä. Vastuullisilla ja tehokkailla energiaratkaisuilla saadaan toiminnasta mahdollisimman vähän ympäristöä kuormittavaa. Yhteistyökumppaneina toimivat Napapiirin Energia ja Vesi Oy sekä Oomi Oy.
Norrhydro Group Oyj:n kutsu medialle, analyytikoille ja sijoittajille tilinpäätöksen julkistustilaisuuteen tiistaina 11.2.202231.1.2022 15:06:23 EET | Tiedote
Norrhydro Group Oyj julkistaa vuoden 2021 tilinpäätöksensä 11.2.2022 noin klo 10.00. Julkistustilaisuus järjestetään klo 13.00.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme