
Pohjola Rakennukselta tehokkaita koteja muuttuviin elämäntilanteisiin Jyväskylän Mannisenmäkeen

Asunto Oy Jyväskylän Mannisenhuippu nousee Mannisenmäen uuden asuinalueen huipulle Palokan kauppakeskuksen palveluiden välittömään läheisyyteen hyvien kulkuyhteyksien varrelle. Alue koostuu monipuolisesti omakoti-, rivitalo-, ja kerrostalotonteista.
Kohteen 33 asunnon suunnittelu mahdollistaa asumisen kaikissa elämäntilanteissa. As Oy Jyväskylän Mannisenhuippu valmistuu syksyllä 2018.
Satoja asuntoja rakenteilla Jyväskylässä
Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomella on tällä hetkellä asuntoja rakenteilla yhteensä 364, joista 70 Kuopiossa ja loput Jyväskylän seudulla. Tulevalle syksylle on suunnitteilla uusia asuntoaloituksia noin 200.
”Olemme nousseet parissa vuodessa yhdeksi Jyväskylän alueen suurimmista asuntorakentajista. Asunto Oy Mannisenhuippu edustaa Pohjola Rakennukselle tyypillistä rakentamista, kohtuuhintaisia koteja hyvällä sijainnilla, laadusta tinkimättä”, kertoo Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomen toimitusjohtaja Tomi Jukola.
As Oy Jyväskylän Mannisenhuippu
- 33 asuntoa
- Asuntokoot 26-60,5m2
- Tehokkaasti suunniteltuja yksiöitä, kaksioita ja kolmioita
- Mahdollisuus yhdistää asuntoja
- Rakentaminen käynnistyy syyskuussa 2017 ja valmistuu syksyllä 2018
- Varausaste on noin 65 %, kaikista kerroksista löytyy vielä vapaita asuntoja
Lisätietoja:
Tomi Jukola, toimitusjohtaja, Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi
Puh. +358 40 546 8322
tomi.jukola@pohjolarakennus.fi
Veli-Pekka Into, hankekehitysjohtaja, Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi
puh. +358 444 4210338
veli-pekka.into@pohjolarakennus.fi
Avainsanat
Kuvat
Tietoja julkaisijasta

Kalevankatu 10 / Puijonkatu 22 B 4. krs
40100 JYVÄSKYLÄ / KUOPIO
http://www.pohjolarakennus.fi
Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi on osa Pohjola Rakennus-konsernia, joka on projektinjohtomallilla toimiva rakennusliike sekä aluesuunnittelun ja kiinteistökehittämisen asiantunteva kumppani. Pohjola Rakennus on rakentanut yli 10 000 kotia, ja se kuuluu suurimpiin asuntorakentajiin Tampereen, Turun ja Jyväskylän alueella. Tällä hetkellä Pohjola Rakennuksella on yli 2000 asuntoa rakenteilla. Lisäksi Pohjola Rakennus toteuttaa liike-, tuotanto- ja toimitiloja, infra- ja peruskorjauskohteita sekä Eloisa-konseptin mukaista senioriasumista. Konserni työllistää yhteensä noin 2 000 henkilöä, joista omaa henkilökuntaa on noin 200. Vuonna 2016 konsernin liikevaihto kasvoi 51 %, ja tänä vuonna tähtäimessä on 250 miljoonan euron liikevaihto. Konsernin tavoitteena on olla johtava asuntorakentaja toiminta-alueillaan.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi
Koas käynnistää kahden kerrostalon rakennustyöt Jyväskylän keskustassa18.5.2018 18:24:42 EEST | Tiedote
Keski-Suomen opiskelija-asuntosäätiö sr (Koas) rakentaa Jyväskylän keskustakampusta – nyt käynnistyy uudishanke Harjun kupeessa. Rakennushankkeen pääurakoitsijana toimii Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi.
Kuopion Ruutikellari valmistuu27.4.2018 09:42:28 EEST | Tiedote
Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomen Kuopion historian ensimmäinen kohde valmistuu huhtikuussa.
Kuopion keskustaan Vuorikadulle 44 asunnon kerrostalo22.2.2018 14:52:30 EET | Tiedote
Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi on tänään tehnyt kaupat Kuopion Vuorikadun tontista, johon rakennetaan omalle tontille nykyaikainen asuinkerrostalo ja liikehuoneistoja.
Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi rakentaa yhteensä yli 80 asuntoa Muurameen ja Kuopion Saaristokaupunkiin20.2.2018 10:00:00 EET | Tiedote
Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi aloittaa kesän korvalla kaksi kerrostalohanketta, joihin tulee kohtuuhintaisia koteja yhteensä 84.
Äänekosken ensimmäiset asumisoikeusasunnot rakenteille helmikuussa – Avain Yhtiöt ja Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi allekirjoittivat urakkasopimuksen27.11.2017 09:00:00 EET | Tiedote
Avain Yhtiöt rakennuttaa Äänekosken keskustaan Rautatienkadulle kaksi asumisoikeuskohdetta, joihin tulee yhteensä 77 asuntoa. Rakennusurakoitsijana hankkeessa toimii Pohjola Rakennus Oy Keski- ja Itä-Suomi. Rakentamisen on tarkoitus alkaa ensi vuoden helmikuussa, arvioitu valmistuminen ajoittuu kesälle 2019.