
Vihreille nuorille valittu liittohallitus vuodelle 2022!

Liittohallitukseen vuodelle 2022 on valittu seuraavat henkilöt:
Tuomo Kondie, Tampere
Katja Legeza, Helsinki
Julia Liljegren, Pori
Konsta Lindi, Helsinki
Mággá Länsman, Espoo
Aino Marjamaa, Turku
Selinä Nera, Turku
Iiris Pääkkönen, Joensuu
Coel Thomas, Helsinki
Verde Ålander, Helsinki
Vuonna 2022 Vihreitä nuoria johtavat tasa-arvoiset puheenjohtajat Peppi Seppälä ja Jami Haavisto.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Kia KatjosViestintäsuunnittelija
Puh:045 269 1454kia.katjos@vihreatnuoret.fiPeppi SeppäläPuheenjohtaja
Vihreiden nuorten toinen tasa-arvoinen puheenjohtaja (2021-2022).
Kuvat

Tietoja julkaisijasta

Mannerheimintie 15b A
00260 HELSINKI
https://www.vihreatnuoret.fi
Vihreät nuoret on valtakunnallinen vihreä nuoriso- ja opiskelijajärjestö, joka toimii kestävän, yhdenvertaisen ja oikeudenmukaisen maailman puolesta.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liitto ry
Vihreät nuoret: Natsit kuuluu roskiin, ei valtioneuvostoon!30.6.2023 14:21:03 EEST | Tiedote
Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liiton puheenjohtajat Jami Haavisto ja Selinä Nera ruotivat pääministeri Orpon ja kokoomuksen selkärangatonta toimintaa natsiksi paljastuneen ministeri Junnilan eroon johtaneessa tapahtumaketjussa.
Vihreät nuoret: Kokoomusopiskelijoiden puheet opiskelijoiden “torjuntavoitosta” on sitä itseään – paskapuhetta!22.6.2023 16:16:22 EEST | Tiedote
Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liiton puheenjohtajat Jami Haavisto ja Selinä Nera tyrmäävät Kokoomusopiskelijoiden puheenjohtajan Nea Nättisen väitteet siitä, ettei hallituksen säästötalkoissa opiskelijoiden toimeentulosta oltaisi viemässä senttiäkään.
Vihreät nuoret: Pakolaiset tervetuloa!20.6.2023 12:11:05 EEST | Tiedote
Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liitto kritisoi maailman pakolaispäivänä oikeistokonservatiivisen Impivaara-hallituksen rasistista ja vastuutonta maahanmuuttopolitiikkaa.
Vihreät nuoret: Kiitos kysymästä, Petteri – tässä kynnyskysymyksemme!14.4.2023 16:16:47 EEST | Tiedote
Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liitto nostaa hallitusriman korkealle ja esittää viisi kynnyskysymystä hallitusyhteistyölle. Vihreiden nuorten puheenjohtajat Jami Haavisto ja Selinä Nera vaativat opintorahaan 100€ tasokorotusta.
Vihreillä eniten nuoria eduskuntavaaliehdokkaita2.3.2023 21:26:56 EET | Tiedote
Vihreiden listoilla on eniten nuoria ehdokkaita eduskuntavaaleissa. Vihreillä on myös keski-iältään nuorin ehdokaslista.