Administer ostaa Konsulttiliike Laine Oy:n liiketoiminnan
17.8.2022 08:30:00 EEST | Administer Oyj | Tiedote
Administer Oyj Lehdistötiedote 17.8.2022 klo 8.30
Administer Oyj ja Raisiossa toimiva Konsulttiliike Laine Oy ovat sopineet liiketoimintakaupasta, jolla Konsulttiliike Laineen tilitoimistoliiketoiminta ja henkilöstö siirtyvät Administerille. Liiketoimintakauppa vahvistaa Administerin toimintaa Turun alueella, jossa on jo ennestään Administer-konsernin toimipiste.
”Jatkamme kasvustrategian toteuttamista jo viidennellä yrityskaupalla tänä vuonna. Konsulttiliike Laineella on Administerin profiiliin hyvin sopiva, vakiintunut asiakaskunta ja hyvä maine. Kaupan myötä toimintamme Turun alueella vahvistuu entisestään,” sanoo Administer-konsernin toimitusjohtaja Peter Aho.
”On hienoa yhdistää liiketoimintamme osaksi isoa, valtakunnallisesti toimivaa konsernia. Tätä kautta voimme tarjota henkilöstöllemme paremmat edut esimerkiksi koulutusmahdollisuuksien suhteen ja asiakkaillemme entistäkin kattavammat palvelut,” sanoo Konsulttiliike Laineen toimitusjohtaja Laura Laine.
Lisätietoja:
Peter Aho
Toimitusjohtaja
Administer-konserni
puh. 040 501 3661
peter.aho@administer.fi
Laura Laine
Toimitusjohtaja
Konsulttiliike Laine Oy
puhelin 050 4939350
laura.laine@konsulttiliikelaine.fi
Konsulttiliike Laine Oy
Vuonna 2013 perustettu, Raisiossa sijaitseva Konsulttiliike Laine Oy on asiakkaidensa innoittama yritys, jossa yhdistyy ymmärrys liike-elämän todellisista haasteista ja halu tarjota asiakkaille parasta mahdollista palvelua.
Tietoja julkaisijasta
Administer-konserni on suomalainen vuonna 1985 perustettu talous- ja palkkahallinnon palveluja, konsultointipalveluja sekä ohjelmistopalveluja tarjoava yhtiö. Asiakkainamme on kaikenkokoisia organisaatioita pk-yrityksistä suuryrityksiin sekä kuntiin. Tavoitteenamme on uudistaa taloushallintapalvelujen markkinoita kehittämällä uutta teknologiaa ja uusia ratkaisuja. Olemme liikevaihdolla mitattuna yksi suurimmista taloushallintopalvelujen sekä HR- ja palkkahallintopalvelujen tarjoajista Suomessa. Vuonna 2021 liikevaihtomme oli 42 miljoonaa euroa ja työllistimme noin 600 taloushallinnon ammattilaista.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Administer Oyj
Yrittäjän Polku toi markkinoille maailman nopeimman tavan perustaa yritys – toiminimi perustetaan alle kahdessa minuutissa7.9.2026 10:00:00 EEST | Tiedote
Administer Oyj Lehdistötiedote 7.9.2026 klo 10.00
Administer-konserniin kuuluva Kuntalaskenta laajenee yritysostolla: ostaa Tilikunnan4.9.2026 12:30:00 EEST | Tiedote
Administer Oyj Lehdistötiedote 4.9.2026 klo 12.30
Kuntalaskenta, part of the Administer Group, expands with acquisition of Tilikunta4.9.2026 12:30:00 EEST | Press release
Administer Plc Press release 4 September 2026 12.30 EET
Administer laajentaa liiketoimintaansa Ruotsissa18.5.2026 12:30:00 EEST | Tiedote
Administer Oyj Lehdistötiedote 18.5.2026 klo 12.30
Administer expands its business in Sweden18.5.2026 12:30:00 EEST | Press release
Administer Plc Press release 18 May 2026 12.30 EET
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme
