Stark ja Arina bonusyhteistyöhön Rovaniemellä ja Oulussa - Stark avaa rakennustarvikeliikkeen Arinan tiloihin Rovaniemellä
10.5.2023 15:52:05 EEST | Osuuskauppa Arina | Tiedote

Starkilla on laaja valikoima ja palvelut, jotka ammattirakentajien lisäksi palvelevat laatua arvostavia kuluttajia. Arinan Prismojen rakentamisen ja remontoinnin sekä puutarhatuotteiden Bonusta kerryttävän palvelutarjonnan lisäksi Starkin Rovaniemen ja Oulun toimipisteiden valikoima ja palvelut kerryttävät asiakasomistajien Bonusta.
– Bonusyhteistyö Starkin kanssa täydentää erinomaisesti asiakasomistajan palvelutarjontaa ja kannustaa siten keskittämään ostoja laajemminkin Arinan, S-ryhmän ja partnereiden bonustoimipaikkoihin, iloitsee Arinan viestintäjohtaja Pasi Ruuskanen.
Starkin myymälä Rovaniemellä Arinan tiloihin
Stark Suomi ja Osuuskauppa Arina ovat tehneet vuokrasopimuksen Rovaniemen Eteläkeskuksen liiketiloista. Kiinteistössä toimii tällä hetkellä jo Kaluste Varrio. Vapaata liiketilaa on vielä vuokrattavissa 4 000 m2 (lämmin 2 600 m2 ja kylmä 1 400 m2). Neuvotteluja potentiaalisten vuokralaisten kanssa käydään aktiivisesti.
– Rovaniemen Eteläkeskukseen on muodostumassa vetovoimainen palvelukokonaisuus. Prisma oheispalveluineen ja viereisellä tontilla sijaitseva kiinteistö vuokralaisineen tulevat houkuttelemaan paikallisia ja Rovaniemellä asioivia kuluttajia ja yrityksiä, jatkaa Arinan liikepaikkapäällikkö Anne Niemi.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Osuuskauppa Arina, viestintäjohtaja Pasi Ruuskanen, p. 050 430 1747, pasi.ruuskanen@sok.fi
Stark Suomi, kaupallinen johtaja Jarmo Salmi, puh. 0500 970 950, jarmo.salmi@stark-suomi.fi
Liiketilavuokraus; Osuuskauppa Arina, liikepaikkapäällikkö Anne Niemi, p. 044 788 6209, anne.niemi@sok.fi
Kuvat
Linkit
Tietoja julkaisijasta
Osuuskauppa Arina on kuluttajaosuuskunta, jonka omistavat tasavertaisesti yli 200 000 pohjoissuomalaista kotitaloutta. 3000 arinalaista tarjoavat marketkaupan, liikennekaupan, tavaratalo- ja erikoisliikekaupan sekä matkailu- ja ravitsemiskaupan palveluita noin 190 toimipaikassa eri puolilla Pohjois-Suomea. Arinan asiakasomistajat saavat palveluja käyttämällä hyötyjä keskimäärin noin 511 euroa taloutta kohden vuodessa. Arinan tuotot palautetaan aina pohjoiseen, pohjoisen ihmisten ja alueen hyväksi.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Osuuskauppa Arina
Arinan alkuvuosi 2026: Arina palautti alkuvuonna ennätysmäärän hyötyjä Pohjois-Suomeen – investoinnit, asiakasomistajuus ja nuorten työllistäminen vahvistivat alueen elinvoimaa28.8.2026 09:00:00 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Arinan alkuvuotta 2026 leimasivat vahvat investoinnit, kasvava asiakasomistajuus sekä korkea asiakastyytyväisyys. Tammi–kesäkuun aikana Arina kehitti palveluitaan ja palveluverkostoaan eri puolilla Pohjois-Suomea sekä kasvatti asiakasomistajille palautuvia hyötyjä. Samalla yli 1600 nuorta sai ensikosketuksensa työelämään Arinan kautta.
Uusi S-market vahvistamaan Maikkulan palveluita24.8.2026 07:58:00 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Arina on käynnistänyt uuden S-marketin rakentamisen Oulun Maikkulaan. Valtatie 22:n varrelle, Valiota vastapäätä sijoittuva myymälä, on osa Arinan pitkäjänteistä työtä alueen palvelujen kehittämiseksi siellä, missä asiakasomistajat elävät ja asioivat.
Prisma Limingantullissa pilotoidaan uudenlaista Prisma Tukku -valikoimaa pienyritysten, perheiden ja yhteisöjen tarpeisiin10.8.2026 07:58:00 EEST | Tiedote
Pienten ravintoloiden tarpeisiin isompia riisi- ja pastapakkauksia. Tai kolmen kilon suklaakeksipaketti ja 40 voisilmäpullan pakastepussi juhlia, tapahtumia tai yhteisiä tarjoiluja varten. Tällaisia ratkaisuja pilotoidaan pian Limingantullin Prisman Prisma Tukussa.
Rovaniemelle uusi ABC-liikennemyymälä – avaus kesällä 202710.7.2026 11:30:00 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Arina suunnittelee uuden ABC-liikennemyymälän rakentamista Rovaniemelle palvelemaan paikallisia ja matkailijoita. Rakentamisen on tarkoitus käynnistyä syksyllä 2026 asemakaavan vahvistumisen jälkeen, jolloin uusi palvelukokonaisuus avattaisiin kesällä 2027. Investoinnin arvo on noin 10,7 miljoonaa euroa.
Kauppakeskus Valkeaan suunnitellaan merkittävää uudistusta27.6.2026 09:00:08 EEST | Tiedote
Kauppakeskus Valkeassa suunnitellaan laajaa uudistusta Kesäkadun varrella sijaitsevaan, aiemmin City-talona tunnettuun kiinteistönosaan. Alueelle on suunnitteilla uusi ravintolamaailma.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme

