Lopen ja Tuulosen S-marketteihin kesäksi ruoan verkkokaupan pop-up
S-market Loppi ja S-market Tuulos laajentavat palveluitaan avaamalla ruoan verkkokaupat täksi kesäksi. Verkkokaupat monipuolistavat toimipaikkojen palveluita sekä tuovat asiakkaille joustavuutta ja luksusta arkeen.

Ostosten tilaus ja maksu tapahtuu S-kaupat-mobiilisovelluksessa tai osoitteessa s-kaupat.fi. Tämän jälkeen tilaus käsitellään, tuotteet haetaan hyllystä ja pakataan kaupassa. Asiakas voi noutaa valmiiksi pakatut ostokset kätevästi valitsemanaan ajankohtana myymälän noutopaikalta. Tuotteet varastoidaan myymälöiden kylmätiloissa aina siihen asti, kun asiakas noutaa tilauksen.
– Lopen ja Tuulosen S-marketteihin avataan ruoan verkkokauppa, jotta voimme helpottaa sekä vakituisten että kesäasiakkaiden kaupassakäyntiä, sanoo projektipäällikkö Tero Vehko.
Keräilykuluja katetaan 7,90 euron suuruisella keräilymaksulla. Verkkokaupat saadaan toimintaan viimeistään kesäkuun alkupuolella, ja ruoan verkkokauppa on avoinna toistaiseksi koko kesän ajan.
Lisätietoja:
Osuuskauppa Hämeenmaa, projektipäällikkö Tero Vehko, 050 363 6480
S-kaupat.fi kokoaa alleen kaikki S-ryhmän yli 1000 päivittäistavarakaupan toimipaikkaa, joista tällä hetkellä yli 200 tarjoaa ruoan verkkokaupan palveluita. S-kaupat.fi-palveluun voi tutustua osoitteessa www.s-kaupat.fi tai S-kaupat-sovelluksen voi ladata älypuhelimeen omasta sovelluskaupasta.
Avainsanat
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Osuuskauppa Hämeenmaa
Nelipyörä Seinäjoki avaa ovensa 1. syyskuuta1.9.2025 08:45:00 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Hämeenmaan ja Kymen Seudun Osuuskaupan omistama Nelipyörä Oy avaa uuden toimipaikan Seinäjoelle maanantaina 1.9.2025.
Lahden keskusta-Prisma uudistuu ja laajentaa valikoimaansa28.8.2025 14:20:00 EEST | Tiedote
Lahtelaisessa kauppakeskus Sykkeessä toimiva Prisma Syke saa syksyn aikana uuden, merkittävästi laajemman päivittäistavarapuolen valikoiman. Uudistuksilla pyritään vastaamaan yhä paremmin Prisman asiakkaiden tarpeisiin ja toiveisiin sekä parantamaan asiakaskokemusta.
Mukkulan S-marketille puisto ja pihapelialue15.8.2025 10:55:00 EEST | Tiedote
Mukkulan S-marketin viereiselle tontille on rakennettu kaikille avoin puistoalue. Alueella voi tutustua erilaisiin kasveihin, poimia marjoja ja yrttejä sekä pelata pihapelejä.
Nopeus on suurin riski – ruokarobotit muistuttavat koulujen alkaessa valppaudesta liikenteessä7.8.2025 11:15:00 EEST | Tiedote
Suomalaisista lähes jokainen pitää tärkeänä, että koulujen lähellä noudatetaan nopeusrajoitusta. Silti Liikenneturvan toteuttamissa tutkauksissa neljä viidestä kuljettajasta ajaa ylinopeudella koulujen lähistöllä oleville suojateille. Kanta- ja Päijät-Hämeen alueella tutuksi tulleet S-kaupat-palvelun ruokarobotit kerääntyivät Lahdessa ja Forssassa koulun lähelle muistuttamaan erityisesti aikuisia valppaudesta, kun liikenteessä on paljon pieniä kulkijoita.
Entistä herkumpi S-market Sokos Lahti avataan 6. elokuuta5.8.2025 12:45:00 EEST | Tiedote
Täysin uudistetussa S-market Sokos Lahdessa on entistä laajempi valikoima Ruokatorin tuotteita, yksilöllinen upea ilme ja viihtyisämpi asiointikokemus. Upean S-marketin avajaisia juhlitaan keskiviikkona 6. elokuuta.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme