PeeÄssä ja mobiilioperaattori Moin yhteistyöhön -Moin liittymistä Bonusta 30.11.2023 alkaen
30.11.2023 10:00:00 EET | Osuuskauppa PeeÄssä | Tiedote
Osuuskauppa PeeÄssä on solminut paikallisen kumppanisopimuksen mobiilioperaattori Moin kanssa. Asiakasomistajillamme on mahdollisuus saada Moin liittymistä Bonusta 30.11.2023 alkaen.

Osuuskauppa PeeÄssä on solminut paikallisen kumppanisopimuksen mobiilioperaattori Moin kanssa. Asiakasomistajillamme on mahdollisuus saada Moin liittymistä Bonusta 30.11.2023 alkaen.
Asiakasomistajien mahdollisuudet kerryttää Bonusta kasvavat. Osuuskauppa PeeÄssän ja mobiilioperaattori Moi Mobiili Oy:n solmiman yhteistyön myötä asiakasomistajamme voivat saada Bonusta kaikista Moin kuluttajille tarjoamista mobiililiittymistä: Laitenetti, Rento 4G, Rajaton 4G ja Reilu 5G.
- Osuustoiminnan tarkoituksena on tarjota asiakasomistajille jatkuvaa hyötyä. Perusajatukseemme kuuluu laadukas ja kohtuullisen hintainen tuotevalikoima kaikille. Arvostamme asiakkaidemme tarpeita ja haluamme kehittää uusia raikkaita tapoja kohdata ne. Moin kuluttaja-asiakkaiden tuoteperhe vastaa tähän erinomaisesti omaa tarjontaamme täydentäen. Ja asiakas saa vielä Bonukset päälle! sanoo Osuuskauppa PeeÄssän toimitusjohtaja Mikko Junttila.
- Olen erittäin iloinen tästä yhteistyöstä. Olemme jo pitkään halunneet vahvistaa toimintaamme paikallisesti ympäri Suomea ja yhteistyömme PeeÄssän kanssa antaa meille hyvät puitteet Pohjois-Savon alueella, Moi Mobiili Oy:n toimitusjohtaja Petri Lahtinen iloitsee.
Bonusta kertyy kaikista Moin kuluttajaliittymistä:
- Mobiililiittymien kuukausimaksuista
- Kotimaassa soitetuista normaalihintaisista puheluista matka- ja lankapuhelinliittymiin
- Normaalihintaisista teksti- ja multimediaviesteistä
- Kotimaan normaalihintaisesta datasiirrosta
Roaming-puhelut sekä lisämaksulliset puhelut, kuten soitot yritys- ja palvelunumeroihin tai puhelut Suomesta ulkomaille eivät kerrytä Bonusta.
Moin Bonusta kerryttävät tuotteet voi hankkia osoitteesta moi.fi. Bonusta voit kerryttää kaikilla Moin liittymillä. Bonuksen kerryttämisen voit aloittaa helposti Mun Moi -palvelussa liittämällä S-Etukortin Mun Moi -asiakastiliin. Lisätietoja yhteistyöstä ja Bonuksen kertymisestä voit lukea osuuskauppa.fi/moi ja moi.fi/bonus.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Mikko Junttilatoimitusjohtaja
Puh:044 719 7200mikko.junttila@sok.fiPetri LahtinentoimitusjohtajaMoi Mobiili Oy
Puh:0400-500 373petri.lahtinen@moi.fiOsuuskauppa PeeÄssä
Olemme yli 125 000 asiakasomistajan omistama palvelualan yritys Pohjois-Savossa. Tehtävänämme on tuottaa kilpailukykyisiä etuja ja palveluja asiakasomistajille. Omalla työllämme kehitämme jäseniemme ja koko Pohjois-Savon hyvinvointia. Olemme kehittyvä ja yksi maakunnan suurimmista yrityksistä.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Osuuskauppa PeeÄssä
Osuuskauppa PeeÄssä laajentaa ruoan verkkokaupan palveluitaan27.2.2026 12:15:00 EET | Tiedote
Robotoimitukset laajenevat keväällä ja ruoan verkkokaupan noutopalvelu tulee tarjolle kaikkiin PeeÄssän Saleihin.
Uusi S-market, Hesburger ja autoilijan palvelut Siilinjärven Leppäkaarteeseen26.2.2026 11:00:00 EET | Tiedote
Uudet palvelut avataan käyttöön maaliskuussa 2027.
Kuopio Wine Festival järjestää kaikille avoimen ja maksuttoman päivätapahtuman15.2.2026 06:00:00 EET | Tiedote
Maanantaina 29.6 Kuopion satamatorilla, Kuopio Wine Festival alueella, lauletaan yhdessä VIMMA-kuoron ja house bandin kanssa. Lapsia viihdyttää Hevisaurus.
PeeÄssä kehittää liikenteen palvelujaan Lapinlahdella11.2.2026 14:33:45 EET | Tiedote
Osuuskauppa PeeÄssä avaa helmi-maaliskuun vaihteessa uuden ABC polttonesteiden jakeluaseman Lapinlahdelle Viitostien ja Pajuharjuntien liittymään. Uudella ABC-jakeluasemalla on kaksi kaksipuoleista jakelumittaria ja tuotelaatuina bensiinit 95E10 ja 98E5 sekä diesel ja moottoripolttoöljy. Jakeluasema palvelee niin Lapinlahden asukkaita kuin Viitostien ohikulkuliikennettä. Uuden jakeluaseman avauduttua PeeÄssä lopettaa polttonestemyynnin Lapinlahden S-Marketin yhteydestä.
Vahva asiakasomistajakasvu vauhditti PeeÄssän viime vuotta – ruoan verkkokaupan kysyntä kasvaa10.2.2026 12:02:39 EET | Tiedote
Asiakasomistajuuden hyödyt kiinnostivat ja uusia asiakasomistajia liittyi vuoden aikana ennätysmäärä. Henkilöstön työtyytyväisyys säilyi edelleen erinomaisella tasolla. Entisestään kehittynyt asiakaskokemus sekä panostukset monikanavaiseen palvelujen kehittämiseen vauhdittivat vahvaa kasvua liikevaihdossa. Tulos kasvoi hieman edellisestä vuodesta.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme