PeeÄssä ja mobiilioperaattori Moin yhteistyöhön -Moin liittymistä Bonusta 30.11.2023 alkaen
30.11.2023 10:00:00 EET | Osuuskauppa PeeÄssä | Tiedote
Osuuskauppa PeeÄssä on solminut paikallisen kumppanisopimuksen mobiilioperaattori Moin kanssa. Asiakasomistajillamme on mahdollisuus saada Moin liittymistä Bonusta 30.11.2023 alkaen.

Osuuskauppa PeeÄssä on solminut paikallisen kumppanisopimuksen mobiilioperaattori Moin kanssa. Asiakasomistajillamme on mahdollisuus saada Moin liittymistä Bonusta 30.11.2023 alkaen.
Asiakasomistajien mahdollisuudet kerryttää Bonusta kasvavat. Osuuskauppa PeeÄssän ja mobiilioperaattori Moi Mobiili Oy:n solmiman yhteistyön myötä asiakasomistajamme voivat saada Bonusta kaikista Moin kuluttajille tarjoamista mobiililiittymistä: Laitenetti, Rento 4G, Rajaton 4G ja Reilu 5G.
- Osuustoiminnan tarkoituksena on tarjota asiakasomistajille jatkuvaa hyötyä. Perusajatukseemme kuuluu laadukas ja kohtuullisen hintainen tuotevalikoima kaikille. Arvostamme asiakkaidemme tarpeita ja haluamme kehittää uusia raikkaita tapoja kohdata ne. Moin kuluttaja-asiakkaiden tuoteperhe vastaa tähän erinomaisesti omaa tarjontaamme täydentäen. Ja asiakas saa vielä Bonukset päälle! sanoo Osuuskauppa PeeÄssän toimitusjohtaja Mikko Junttila.
- Olen erittäin iloinen tästä yhteistyöstä. Olemme jo pitkään halunneet vahvistaa toimintaamme paikallisesti ympäri Suomea ja yhteistyömme PeeÄssän kanssa antaa meille hyvät puitteet Pohjois-Savon alueella, Moi Mobiili Oy:n toimitusjohtaja Petri Lahtinen iloitsee.
Bonusta kertyy kaikista Moin kuluttajaliittymistä:
- Mobiililiittymien kuukausimaksuista
- Kotimaassa soitetuista normaalihintaisista puheluista matka- ja lankapuhelinliittymiin
- Normaalihintaisista teksti- ja multimediaviesteistä
- Kotimaan normaalihintaisesta datasiirrosta
Roaming-puhelut sekä lisämaksulliset puhelut, kuten soitot yritys- ja palvelunumeroihin tai puhelut Suomesta ulkomaille eivät kerrytä Bonusta.
Moin Bonusta kerryttävät tuotteet voi hankkia osoitteesta moi.fi. Bonusta voit kerryttää kaikilla Moin liittymillä. Bonuksen kerryttämisen voit aloittaa helposti Mun Moi -palvelussa liittämällä S-Etukortin Mun Moi -asiakastiliin. Lisätietoja yhteistyöstä ja Bonuksen kertymisestä voit lukea osuuskauppa.fi/moi ja moi.fi/bonus.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Mikko Junttilatoimitusjohtaja
Puh:044 719 7200mikko.junttila@sok.fiPetri LahtinentoimitusjohtajaMoi Mobiili Oy
Puh:0400-500 373petri.lahtinen@moi.fiOsuuskauppa PeeÄssä
Olemme yli 125 000 asiakasomistajan omistama palvelualan yritys Pohjois-Savossa. Tehtävänämme on tuottaa kilpailukykyisiä etuja ja palveluja asiakasomistajille. Omalla työllämme kehitämme jäseniemme ja koko Pohjois-Savon hyvinvointia. Olemme kehittyvä ja yksi maakunnan suurimmista yrityksistä.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Osuuskauppa PeeÄssä
Kuopion suurin Sale avaa ovensa 9.7.6.7.2026 13:00:00 EEST | Tiedote
Uusi ja uppee ja Sale Puijonkuppee on viimeistelyjä vaille valmis. Avajaisia vietetään 9.7. klo 10.00 alkaen.
Kuopio Wine Festival 2026 keräsi Kuopion Satamatorille 30 000 juhlijaa5.7.2026 01:00:00 EEST | Tiedote
Järjestyksessään 29. Kuopio Wine Festival tarjoili jälleen Kuopion matkustajasatamassa kotimaisilla huippuartisteilla varustetun tapahtuman, jossa toista pääroolia näytteli käsin valitut portugalilaiset viinit ja erityisesti tapahtumaa varten suunniteltu ruokatuote.
Break Sokos Hotel Tahkolla tulipalo28.6.2026 15:10:03 EEST | Tiedote
Break Sokos Hotel Tahkolla syttyi aiemmin tänään pieni tulipalo, josta levisi savua kyseisen kerroksen käytävälle. Tulipalo on saatu sammutettua. Tulipalossa ei tapahtunut henkilövahinkoja. Majoittuminen toimii tällä hetkellä yhtä kerrosta lukuun ottamatta normaalisti. Maisemasalin kesäteatteri tältä päivältä on peruttu. Kiitos henkilökunnalle ja pelastusviranomaisille ripeästi toiminnasta.
Kangaslammin Sale pystyy jatkamaan hybridimyymälänä26.6.2026 17:00:00 EEST | Tiedote
Alkoholilain uudistus mahdollistaa itsepalvelun jatkumisen Kangaslammin Salessa
Mielipide: Miltä Pohjois-Savo näyttää, jos arjen palvelut katoavat?12.6.2026 10:30:56 EEST | Tiedote
Monella kylällä vastaus tiedetään jo. Kun viimeinen ruokakauppa sulkee ovensa, hiljenee koko tienoo. Arki vaikeutuu, yhteisö murenee, ja lopulta ihmiset joutuvat muuttamaan parempien palveluiden perässä. Lauantaina 13. kesäkuuta vietettävä Kyläkauppapäivä nostaa esiin kaupan palveluiden merkitystä elinvoiman ja huoltovarmuuden kannalta. Myös meillä Osuuskauppa PeeÄssässä kyläkauppapäivä näkyy aina Vieremältä Heinävedelle asti. PeeÄssässä meillä on periaate, että olemme viimeinen toimija, joka poistuu kylältä. Ajankohtaisena esimerkkinä tästä voi käyttää Kangaslammin Salea. Kun Salen kiinteistön elinkaari tuli tiensä päähän, mietimme PeeÄssässä, miten kaupan palvelut saataisiin vielä kannattavasti säilymään kylällä. Lopputuloksena oli 24/7-hybridimalli, jossa henkilökunta on osan ajan paikasta ja myymälää pystyi käyttämään myös itsepalveluna. Kangaslammin Sale on kiinnostava tapaus valtakunnallisestikin, kun ympäri Suomea pohditaan ratkaisuja palveluiden säilyttämiseen haja-asutusalueil
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme