CERTEGO avaa toimipisteen Leville keväällä 2024
26.2.2024 13:44:15 EET | Certego | Tiedote
CERTEGO avaa kevään aikana toimipisteen Levin hiihtokeskukseen ja on ensimmäinen valtakunnallinen toimija, joka tuottaa alueelle kattavia turvallisuuspalveluita.

Levin toimipisteen avaus jatkaa CERTEGOn liiketoiminnan kasvua Lapin alueella. Uuden toimipisteensä myötä CERTEGO pyrkii tukemaan alueen yrityksiä entistä paremmin turvallisuutensa kehittämisessä ja tapahtumien ennakoinnissa.
“Haluamme olla lähellä asiakkaitamme ja palvella heitä turvallisuusratkaisuissaan mahdollisimman kokonaisvaltaisesti. Levin toimipiste antaa meille valmiudet entistä syvempään kumppanuuteen Pohjois-Suomen asiakkaidemme kanssa”, kommentoi CERTEGOn Keski- ja Pohjois-Suomen aluepäällikkö Mikko Sauramo.
Levin toimipiste tulee edustamaan koko CERTEGOn valikoimaan liittyviä tuotteita ja palveluja.
Toimipisteen avauksesta saat lisätietoja:
Aluepäällikkö
Mikko Sauramo
+358504370442
mikko.sauramo@certego.fi
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Mirva ViljakainenPalvelujohtaja
Puh:0503449274mirva.viljakainen@certego.fiLinkit
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Certego
CERTEGO Suomi -konserni ennätystulokseen – vuosikatsaus 202528.5.2026 08:47:06 EEST | Tiedote
Pohjoismaiseen turvallisuusalan CERTEGO-konserniin kuuluva CERTEGO Suomi on tehnyt vuonna 2025 jälleen uuden ennätystuloksen. Konsernin yhtiöiden positiivinen kehitystrendi on seurausta useamman vuoden jatkuneesta liiketoiminnan kehitystyöstä, jossa on huomioitu sekä alan kehityksen että yleisen turvallisuustilanteen tuomia vaatimuksia.
CERTEGO on avannut uuden toimipisteen Kokkolaan20.5.2026 09:00:15 EEST | Tiedote
Pohjoismaiseen turvallisuusalan konserniin kuuluva CERTEGO Oy on avannut huhtikuussa 2026 uuden toimipisteen Kokkolaan. Laajentuminen toi pohjoismaisen konsernin kattavat lukitus- ja turvatekniset palvelut Keski-Pohjanmaalle, jossa samaan konserniin kuuluva CERTEGO 24/7 -hälytyskeskus on toiminut jo pitkään.
Hybridivaikuttamisesta somehaasteisiin: uudet turvallisuusriskit haastavat yritysten varautumista13.2.2026 08:15:00 EET | Tiedote
Turvallisuutta haastavien uhkien kirjo laajenee jatkuvasti. Hybridivaikuttaminen ja korkean paikan somehaasteet ovat vain esimerkkejä siitä, mihin kaikkeen yritystenkin on jo syytä varautua. CERTEGO Forumissa 6.2.2026 puhunut Presidentti Sauli Niinistö kannustaa suomalaisia tiivistämään tietojenvaihtoa kokonaisturvallisuuden vahvistamiseksi.
RumbleToolsin droonivalvonta täydentämään CERTEGOn valikoimaa18.12.2025 10:19:20 EET | Tiedote
CERTEGO Suomi ja tekoälypohjaista robotiikkaa kehittävä RumbleTools ovat allekirjoittaneet kaupallisen yhteistyösopimuksen Skyfleet-, Skynest- ja Skytrack-droonivalvontajärjestelmistä Suomessa.
Finnsecurity ry julkaisi yksityisen turvallisuusalan suhdannekatsauksen8.10.2025 10:04:38 EEST | Tiedote
Turvallisuustilanteen epävarmuus vahvistaa alan markkinaa ja lisää sekä turvapalveluiden että -tuotteiden kysyntää – samalla toimijoiden osaamistarpeet lisääntyvät. CERTEGO Oy tiedottaa yksityisen turvallisuusalan suhdannekatsauksesta Finnsecurityn yritystiimin edustajana.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme