SSO:n Kesäpäivä tarjoaa kesäistä tunnelmaa ja mukavaa ohjelmaa niin lapsille kuin aikuisille
20.5.2024 09:48:04 EEST | Suur-Seudun Osuuskauppa SSO | Tiedote

SSO:n Kesäpäivä vierailee tänä kesänä viidellä paikkakunnalla, tuoden mukanaan leppoisaa tunnelmaa ja iloisia kohtaamisia. Kesäpäivä-tapahtumassa voi muun muassa nauttia taikurin lumoavista tempuista ja pyörittää Onnenpyörää kivojen palkintojen toivossa, sekä tutustua SSO:n tytäryhtiön Estradi Kyläkaupan herkkuihin, muuta kivaa ohjelmaa unohtamatta. Osassa tapahtumia paikalla on myös SSO:n Asiakasomistaja- ja S-Pankkipalvelujen asiantuntija.
– On ilo voida tarjota asiakkaillemme mukavia hetkiä Kesäpäivän merkeissä. Saimme paljon positiivista palautetta viime kesänä järjestetystä Kesäkiertueesta ja niinpä päätimme ilahduttaa asiakkaitamme kesäisillä tapahtumilla tänäkin kesänä, kertoo SSO:n asiakkuus- ja viestintäpäällikkö Anu Karppinen.
Kesäpäivä-tapahtumien ohjelmaan ja aikatauluun voi tutustua osoitteessa sso.fi/kesapaiva. Ohjelma julkaistaan noin viikkoa ennen kutakin tapahtumaa.
Lämpimästi tervetuloa viettämään kesäpäivää kanssamme!
Avainsanat
Suur-Seudun Osuuskauppa SSO on läntisellä Uudellamaalla ja Varsinais-Suomessa kahdeksan kunnan alueella toimiva, paikallisten ihmisten omistama kasvava alueosuuskauppa. SSO:n toiminnan tarkoituksena on tuottaa palveluja ja etuja yli 70 000 asiakasomistajalleen. SSO:n tavoitteena on pysyä kehityksen kärjessä kaikilla toimialoillaan: market- ja tavaratalokaupassa, liikennekaupassa, matkailu- ja ravitsemiskaupassa sekä autokaupassa.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Suur-Seudun Osuuskauppa SSO
SSO keskittää Lohen ravintolapalveluja – muutoksia Toastin toimintaan3.6.2026 14:00:00 EEST | Tiedote
Suur-Seudun Osuuskauppa SSO keskittää kauppakeskus Lohen ravintolapalveluja vastaamaan paremmin toimintaympäristön muutoksiin. Osana kokonaisuuden uudistamista SSO on käynyt Lohen ravintolamaailmaa koskevat muutosneuvottelut, ja suunnitelmana on päättää Toastin liiketoiminta kauppakeskus Lohessa perjantaina 5.6.2026.
Kivojen kohtaamisten ja unohtumattomien kokemusten kesä – SSO työllistää tänä kesänä jopa 550 nuorta2.6.2026 14:00:00 EEST | Tiedote
Tänä kesänä SSO:n toimipaikoissa työskentelee ennätysmäärä nuoria, joista osa ottaa ihan ensimmäisiä askeleita työelämässä. Jotta kesätyökokemuksesta tulisi mahdollisimman positiivinen, tuetaan nuoria muun muassa Kesäetkoilla ja kattavalla perehdytyksellä. Myös valmentajat sekä työkummit toimipaikan esihenkilön ohella auttavat töiden alkuun. Asiakaskohtaamisten toivotaan ennen kaikkea sisältävän kivoja kesäisiä hetkiä kesätöiden parissa.
Toimitusjohtaja Tapio Finéristä kauppaneuvos22.5.2026 15:03:00 EEST | Tiedote
Tasavallan presidentti on 22.5.2026 myöntänyt kauppaneuvoksen arvonimen Suur-Seudun Osuuskauppa SSO:n toimitusjohtaja Tapio Finérille.
Timo Turunen market- ja käyttötavarakaupan toimialajohtajaksi Suur-Seudun Osuuskauppa SSO:lle13.5.2026 14:00:00 EEST | Tiedote
SSO:n market- ja käyttötavarakaupan toimialajohtajaksi on nimitetty Timo Turunen, joka aloittaa tehtävässään 10.8.2026.
Hyöty palaa omalle kotiseudulle – SSO maksaa asiakasomistajilleen ylijäämänpalautusta yhteensä 0,7 miljoonaa euroa5.5.2026 08:00:00 EEST | Tiedote
Suur-Seudun Osuuskauppa SSO:n edustajisto päätti kevätkokouksessaan maksaa asiakasomistajilleen ylijäämänpalautusta vuoden 2025 tuloksesta. Ylijäämänpalautusta maksetaan vuoden 2025 aikana tehdyistä Bonukseen oikeuttavista ostoista yhteensä lähes 0,7 miljoonaa euroa.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme