Vaasan kaupunki - Vasa stad

Kesäjumpat alkavat viikolla 23!

Jaa

Vaasan kaupungin liikuntapalvelut tarjoaa vaasalaisille edullista, ohjattua ryhmäliikuntaa kesäkuussa.

Tarjolla on 2.6. alkaen arkipäivisin muun muassa kahvakuulaa, kuntonyrkkeilyä, zumbaa, puistojumppaa ja kuntosaliharjoittelua sekä työikäisille että senioreille.

Senioreiden kuntosaliryhmiin on ennakkoilmoittautuminen, mutta mukaan mahtuu vielä!

Katso aikataulut: www.vaasa.fi/ryhmaliikunta

Jumppiin voi osallistua rajattomasti kesän jumppakortilla, joka maksaa 23 euroa. Jumppakortin voi lunastaa uimahallin kassalta tai pääkirjaston kansalaisinfosta. Kertalipun hinta on 4 euroa.

Mukaan kannattaa ottaa omat välineet, alusta ja juomapullo.

Tunteja pidetään muun muassa Hietalahden villan puistossa sekä Keskuskoulun pihassa (zumba). Kesäjumpat jatkuvat 3.7. saakka.

Avainsanat

Yhteyshenkilöt

Vastaava liikunnanohjaaja Theresa Ditzler, puh. 040 0983 993, theresa.ditzler@vaasa.fi

Linkit

Vaasa on Pohjolan energiapääkaupunki, jossa on helppo olla onnellinen.

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta Vaasan kaupunki - Vasa stad

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye