Radio Rockin Korporaatio saa huippuvahvistuksen – Tässä on uusi juontaja
5.8.2025 09:00:00 EEST | Nelonen Media | Tiedote
Radio Rockin Korporaatiossa aloittaa torstaina uusi juontaja Tytti Junnan jäätyä vanhempainvapaalle.

Radio Rockin suosittu aamuohjelma Korporaatio vahvistuu, kun pitkän linjan musiikki- ja media-alan ammattilainen Nanna Bhose liittyy juontajatiimiin Harri Moision ja Kim Sainion rinnalle. Nanna liittyy Korporaatioon Tytti Junnan jäätyä keväällä vanhempainvapaalle.
Uudistunut kolmikko aloittaa yhteiset lähetykset torstaina 7. elokuuta.
”Olen innoissani hypätessäni mukaan Korporaatioon. Harri ja Kim ovat pitkän linjan ammattilaisia ja mahtavia radiopersoonia suurella sydämellä. Odotan innolla mitä kaikkea tästä syntyy.”, Nanna sanoo.
Karismaattinen Nanna Bhose on tunnetaan urastaan suomalaisessa musiikki- ja mediamaailmassa sekä kansainvälisessä viestintä- ja mainosteollisuudessa. Suurelle yleisölle hän tuli tutuksi jo vuonna 2003 Suomeen rantautuneen Idolsin tuomarina. Viimeisimpänä hän on työskennellyt juontajana Radio Novalla.
”Nanna tuo tuttuun ohjelmaa sopivasti uutta näkemystä. Hän on aivan loistava lisäys tiimiin!”, Moisio ja Sainio iloitsevat.
”Nannalla on todella vahva läsnäolo radiossa. Hänen mukaantulonsa tuo Korporaatioon uudenlaista energiaa”, Radio Rockin ohjelmapäällikkö Paula Niska sanoo.
Tänä vuonna 18 vuotta täyttävä Radio Rock on yksi maan suurimmista radiokanavista ja Suomen kuunnelluin erityisesti 25-54-vuotiaiden miesten kohderyhmässä. Radio Rockin Korporaatio on myös samaisessa kohderyhmässä Suomen ylivoimaisesti kuunnelluin aamuohjelma. (KRT 1-6 2025).
Korporaation uusi kokoonpano aloittaa lähetykset torstaina 7. elokuuta klo 6.00 Radio Rockilla.
Lisätiedot ja haastattelupyynnöt:
Paula Niska, ohjelmapäällikkö, Radio Rock
+358 40 5072920
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Mia PaavonenViestinnän asiantuntija, Nelonen Media
Puh:0406341546mia.paavonen@nelonenmedia.fiKuvat
Linkit
Nelonen Media
Nelonen Media on Suomen suurin viihdetalo, jonka portfoliosta löytyvät suoratoistopalvelu Ruutu sekä televisiokanavat Nelonen, Jim, Liv ja Hero. Nelonen Mediaan kuuluvat myös radiokanavat Suomipop, Radio Rock, HitMix, Loop, Aito Iskelmä, Classic Hits, Easy Hits ja Kantriradio sekä monipuolinen audiopalvelu Supla.
Nelonen Media levittää kotimaisia elokuvia ja osana Nelonen Mediaa toimii musiikkiyhtiö Kaiku Entertainment, joka julkaisee ja kustantaa kotimaista musiikkia.
Nelonen Media Live on yksi Suomen suurimmista festivaali- ja tapahtumajärjestäjistä, joka tuottaa vuosittain yli 20 suurtapahtumaa, konsertteja ja risteilyjä eri puolilla maata. Suurimpiin tapahtumiin kuuluvat mm. Rockfest, Tammerfest, Suomipop-festivaalit, Tikkurila Festivaali ja RMJ.

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Nelonen Media
Tähdet, tähdet -kausi alkaa sunnuntaina – Aarne Pelkosen menneisyys nousee esille: "Meillä sai lapsuudenkodissa kuunnella käytännössä vain klassista musiikkia"1.4.2026 10:35:37 EEST | Tiedote
Uusi Tähdet, tähdet -kausi alkaa sunnuntaina. Avausjaksossa heittäydytään 2000-luvun musiikin maailmaan, ja ainakin Aarne Pelkoselle jakson teemalla on syvä henkilökohtainen merkitys.
Näe kaikki Sami Välimäen lyönnit The Mastersissa – turnaus yksinoikeudella Ruudussa 8.4.–12.4.1.4.2026 10:00:11 EEST | Tiedote
Miesten golfkauden ensimmäinen major-turnaus The Masters nähdään jälleen yksinoikeudella Ruudussa. Arvostettua turnausta seurataan suorina lähetyksinä 8.–12. huhtikuuta Ruutu+ Urheilu -tilauksella. Tänä vuonna katsojat voivat nauttia myös suomalaisosaamisesta, sillä Sami Välimäen jokainen lyönti esitetään Ruudussa.
Nämä laulajat kilpailevat The Voice of Finlandin suorissa lähetyksissä29.3.2026 22:10:56 EEST | Tiedote
The Voice of Finland siirtyy koko kilpailun jännittävimpään vaiheeseen eli livelähetyksiin. Ensimmäinen suora lähetys nähdään Nelosella perjantaina 3. huhtikuuta klo 20.
Ensimmäinen maistiainen Pirjo Heikkilän komediaelokuvasta Pirjo i Sverige – elokuva saa ensi-iltansa lokakuussa27.3.2026 13:00:00 EET | Tiedote
Koomikko-näyttelijä Pirjo Heikkilän komediahahmon toilailuista kertova elokuva Pirjo i Sverige saa ensi-iltansa 9. lokakuuta. Elokuvan ensimmäinen maistiainen on nyt julkaistu.
Kape Aihinen saa Tytti Junnan ärähtämään Kapen keittiökaappaus -jaksossa: ”Et voi tulla tähän tuolla lailla!”23.3.2026 11:51:53 EET | Tiedote
Kapen keittiökaappaus palaa ruutuihin keskiviikkona. Kauden avausjaksossa Kape Aihinen pistää juontaja Tytti Junnan ruoanlaittotaidot uuteen uskoon.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme
