Onnen hetkiä Kauppakeskus Stellassa
Ensi viikolla Stellassa on luvassa erityisiä onnen hetkiä, kun kauppakeskuksessa vietetään Onnen Päiviä huikeiden tarjouksien ja tapahtumien muodossa torstaista lauantaihin. Onnen Päivien yhteydessä avataan myös lapsiperheiden rakastama leikkipaikka Hupsistella uusissa tiloissa Stellan pohjakerroksessa.

Kauppakeskus Stellan odotettua Onnen Päivät -kampanjaa vietetään tänä syksynä uudistetulla konseptilla torstaista lauantaihin 2.-4.10.2025. Huikeita tarjouksia, elämyksiä ja ohjelmaa koko perheelle Stellaan tuovaa kampanjaa on uudistettu niin ilmeeltään kuin ohjelmasisällöltään.
- Onnen Päivien näkyvin uudistus on kampanjan uusi ilme, jota on päivitetty modernimmaksi ja raikkaammaksi – ja paremmin yhteneväksi keväällä freesattuun kauppakeskusilmeeseen. Kampanjailme ja -materiaalit on uudistettu yhteistyössä paikallisten toimijoiden kanssa. Uudistuksissa on pyritty välttämään kertakäyttöisiä materiaaleja ja panostettu sen sijaan useamman kerran käytettäviin vaihtoehtoihin, kertoo kauppakeskuspäällikkö Merituuli Hurmerinta.
Monipuolista ohjelmaa vauvasta vaariin
Myös Onnen Päivien tapahtumakokonaisuutta on uudistettu ja kohdennettu entistä selkeämmin eri kohderyhmille. Torstaina Onnen Päivillä vietetään nuorten iltapäivää, joka starttaa vauhdikkaalla karkkiralliarvonnalla (klo 16) ja jatkuu suositun tubettajan ja TikTok-vaikuttajan Laura Kiurun Meet & Greetillä (klo 17-18).
Perjantain ohjelmakokonaisuus bingoineen (klo 10.30) ja paikallisten artistien musiikkiesityksineen taas on suunnattu varttuneemmalle väelle. Perjantaina Onnen Päivillä kuullaan valtakunnallisen puhallinmusiikkitapahtuman Ruskatröötan 2025 alkusoitto (klo 12), Mikkelin Musiikkiopiston Marjukat-kuoron esitys (klo 15.30) sekä Mikkelin Musiikkijuhlien soiva tervehdys (klo 16.30).
Onnen Päivät huipentuvat perinteisesti supersuosittuun lastenlauantaihin, jolloin Stellan Tähtitori houkuttelee paikalle lapsiperheitä ympäri Etelä-Savoa. Lauantaina Tähtitorilla nähdään Pipsa ja Jyri Possun lavashowt (klo 11 ja 14) ja ohjelmassa on lisäksi possusisarusten Meet & Greetit esitysten jälkeen sekä pomppulinna klo 11–15.
Leikkipaikka Hupsistella avataan 2.10.
Onnen Päivien yhteydessä avataan myös Stellan leikkipaikka Hupsistella, joka on ollut tilapäisesti suljettuna kauppakeskuksen pohjakerrokseen muuton vuoksi. Vaikka leikkipaikan sijainti vaihtuu, Hupsistellassa pääsee taas leikkimään tutuilla ja suosituilla leikkivälineillä. Leikin ohella Hupsistellassa onnistuu kätevästi myös muun muassa vessatauot sekä vaipanvaihdot ja uutuutena leikkipaikasta löytyy nyt myös toivottu imetysnurkkaus.
- Toivotamme kaikki tervetulleiksi tutustumaan uudistettuun leikkipaikkaan ja viihtymään Onnen Päiville Kauppakeskus Stellaan, toivottaa Hurmerinta.
Onnen Päivien tarjouksiin ja tapahtumiin voi tutustua tarkemmin Stellan nettisivuilta!
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Merituuli HurmerintakauppakeskuspäällikköKauppakeskus Stella
Puh:040 822 5929merituuli.hurmerinta@sok.fiTilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Osuuskauppa Suur-Savo
Osuuskauppa Suur-Savon vuoden 2026 seinäkalenterit myymäläjakelussa 1.12. alkaen17.11.2025 08:00:00 EET | Tiedote
Osuuskauppa Suur-Savon juhlavuoden 2026 seinäkalenterit ovat noudettavissa Osuuskauppa Suur-Savon Prismoista, S-marketeista ja Sale-myymälöistä 1.12.2025-31.1.2026. Asiakasomistaja saa vuoden 2026 seinäkalenterin maksutta esittämällä kassalla S-Etukortin. Kalentereita on jaossa yksi kalenteri taloutta kohden.
Osuuskauppa Suur-Savolta 100 000 euron lahjoitus datatalouden professuuriin12.11.2025 11:00:00 EET | Tiedote
Osuuskauppa Suur-Savo tukee 100 000 eurolla Aalto-yliopiston tulevaa datatalouden työelämäprofessuuria. Tämä merkittävä lahjoitus annetaan viidessä erässä viiden vuoden aikana. Uusi professuuri vahvistaa Aalto-yliopiston ja Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulun yhteistyötä. Se tuo datatalouden osaamista Mikkeliin tukemaan alueen elinkeinoelämää ja julkisia palveluja.
Mikkeli saa omat Wiinijuhlat kesällä 202627.10.2025 08:00:00 EET | Tiedote
Mikkelin ensimmäiset Wiinijuhlat juhlitaan Mikkelipuistossa perjantaina ja lauantaina 3.–4. heinäkuuta 2026. Tapahtuman järjestävät yhteistyössä Osuuskauppa Suur-Savo sekä tapahtumajärjestäjä Klubi Events Oy.
Kannustajat-haku käynnissä - jaossa tukea lasten ja nuorten toimintaan1.10.2025 10:57:33 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Suur-Savo jakaa vuonna 2026 Kannustajien kautta ennätykselliset 110 000 euroa tukea oman toimialueen lasten ja nuorten seuroille, harrastusyhdistyksille, kulttuuritoimijoille, sekä avustus- ja hyväntekeväisyysjärjestöille. Kannustajat-tuen haku on käynnissä lokakuun ajan.
Kannustajat-haku käynnissä - jaossa tukea lasten ja nuorten toimintaan1.10.2025 10:05:00 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Suur-Savo jakaa vuonna 2026 Kannustajien kautta ennätykselliset 110 000 euroa tukea oman toimialueen lasten ja nuorten seuroille, harrastusyhdistyksille, kulttuuritoimijoille, sekä avustus- ja hyväntekeväisyysjärjestöille. Kannustajat-tuen haku on käynnissä lokakuun ajan.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme