
Van Slootenin herkulliset karkit, kuten ikoniset lakritsieläimet, Heavy Events Oy:n valikoimiin.
12.6.2026 08:05:35 EEST | Heavy Events Oy | Tiedote
Legendaariset Van Slooten -karkit, jotka ovat olleet markkinoilla yli 100 vuotta ja ovat tunnettuja muun muassa monien laivojen verovapaista myymälöistä, tulevat laajemmin suomalaisten saataville tästä syksystä alkae

Van Slootenin herkulliset karkit, kuten ikoniset lakritsieläimet, Heavy Events Oy:n valikoimiin.
Legendaariset Van Slooten -karkit, jotka ovat olleet markkinoilla yli 100 vuotta ja ovat tunnettuja muun muassa monien laivojen verovapaista myymälöistä, tulevat laajemmin suomalaisten saataville tästä syksystä alkaen.
Karni-kuivalihasta ja lukuisista muista snacks-tuotteistaan tunnettu Heavy Events Oy on sopinut yhteistyöstä tämän perinteisen hollantilaisen yrityksen kanssa. Heavy Events Oy toimii maahantuojana, tukkumyyjänä ja markkinoi tuotteita Suomessa.
"Olemme todella iloisia, jotta voimme laajentaa
valikoimaamme näihin herkkuihin, jotka täydentävät
toimintaamme ja asiakkaillemme tarjotun palvelun arvoa loistavasti. On hienoa voida työskennellä näin tunnetun tuotemerkin ja edelleen perheyrityksen kanssa. ”Tuotteet ovat ensiluokkaisia, luonnostaan gluteenittomia, joten ne sopivat myös herkän vatsan omaaville", sanoo Heavy Events Oy:n toimitusjohtaja Jyrki Rantanen.
”Olemme todella innoissamme yhteistyöstä Heavy Events Oy:n kanssa ja Van Slootenin laajemman valikoiman saatavuuden lisäämisestä Suomen markkinoille sekä syvemmälle menosta. Tutustu osoitteeseen www.vanslooten.eu ja inspiroidu brändin tarjonnasta.” Kerro meille, minkä tuotteen haluaisit nähdä myymälöissäsi, Van Slootenin johtaja Edwin Ebbens sanoo.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Jyrki RantanenToimitusjohtajaHeavy Events Oy
Puh:045-6735769info@heavyevents.fiwww.heavyevents.fiKuvat
Heavy Events Oy - elintarvikkeiden, juomien ja dopingvapaan urheilun moniottelija.
Tiedotamme snacks-, makeis- ja juomagenren tuotteista sekä dopingvalvonnan alaisista voimailulajeista ja tarvittaessa paljosta muustakin.

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Heavy Events Oy
Jasmin Läspä on tankotanssin uusi Suomen mestari30.8.2026 19:25:37 EEST | Tiedote
Tankotanssin Suomen mestaruudet ratkottiin viikonloppuna 28.–30. elokuuta Vantaan Energia Areenalla osana Vantaan Voimaviikkoa. Viikonlopun kovatasoisissa kilpailuissa nähtiin 53 kilpailijaa 13 eri sarjassa. Kilpailujen perusteella valittiin myös tankotanssin maajoukkue. Maajoukkueesta valitaan myöhemmin edustajat marraskuussa Vantaalla järjestettäviin maailmanmestaruuskilpailuihin.
Vantaan Voimaviikolla kruunattiin uusia mestareita Vahvin SM ja Otevoima SM-kilpailuissa - katso kuvat rajusta puristuksesta.30.8.2026 11:55:58 EEST | Tiedote
Suomen Voimalajiliiton uusi Voimaviikko-konsepti toi usean eri lajin SM-kilpailut saman katon alle. Tänä vuonna formaatti aloitettiin liiton omilla lajeilla ja tapahtumassa on mukana Vahvin SM, Otevoima SM, Tankotanssi SM ja Aitovoimailu SM - kilpailut. (Tankotanssi ja Aitovoimailu sunnuntaina).
Vantaan Voimaviikko kokoaa neljän lajin Suomen mestaruuskilpailut saman katon alle. Ensimmäistä kertaa järjestettävä kolmipäiväinen Vantaan Voimaviikko kokoaa Vantaan Energia Areenalle neljän eri voimalajin Suomen mestaruuskilpailut 28.–30.8. Tapahtumassa ratkaistaan Suomen mestaruudet vahvin lajeissa, otevoimassa, tankotanssissa ja aitovoimailussa.27.8.2026 12:05:09 EEST | Tiedote
Ensimmäistä kertaa järjestettävä kolmipäiväinen Vantaan Voimaviikko kokoaa Vantaan Energia Areenalle neljän eri voimalajin Suomen mestaruuskilpailut 28.–30.8. Tapahtumassa ratkaistaan Suomen mestaruudet vahvin lajeissa, otevoimassa, tankotanssissa ja aitovoimailussa. Lajien monipuolisuus selittyy sillä, että kaikki neljä kuuluvat Suomen Voimalajiliiton alaisuuteen. Suomen Voimalajiliitto on osa kansainvälistä World Heavy Events Association -järjestöä ja sen tehtävä on edistää eri voimalajien tunnettuutta, harrastamista ja kilpailutoimintaa Suomessa SUEK:in dopingvalvonnan alaisena. ja Olympiakomitean jäsenjärjestönä.
Rekanvedon mestaruudet ratkottiin SM-viikolla! Historian suurin vetovastus 33,5 tonnia - lisää ensi vuonna? Lindbergille jo kolmas kulta putkeen. Rantasen ura pakettiin päättyvän SM-viikon mukana.3.8.2026 13:19:57 EEST | Tiedote
Suomen Voimalajiliitto järjesti osana Olympiakomitean SM-viikkoa, sunnuntaina Espoossa järjestyksessään kolmannet Rekanvedon SM-kilpailut. Kilpailussa oli mukana kolmisenkymmentä väkivahvaa naista ja miestä eri paino- ja ikäluokista. Painavin vetoväline kilpailussa oli ennätykselliset 33,5 tonnia painava, joka on suurempi kuin mitä lajin dopingvalvonnan alaisissa kilpailuissa on vedetty Suomessa!
Hurja ME-tulos! 405kg maastanosto Suomessa!4.7.2026 21:20:52 EEST | Tiedote
Ulkona käytyyn kilpailuun oman haasteensa teki epävakainen sää ja tapahtuma-avustajat saivatkin kuivata kalustoa tiiviiseen tahtiin. Keli ei haitannut uuden ME-tuloksen nostanutta Tuomas Hautalaa, joka nosti maasta uskomattomat 405kg, joka on rekisteröidään dopingvalvonnan alla toimivan Voimalajiliiton ME-tulokseksi.



