Kulttikirjailijan dark romance -teos sarjamurhaajasta, jolla on moraalinen kompassi
23.6.2026 09:00:00 EEST | Like Kustannus | Tiedote
Mitä tapahtuu, kun kostoa janoava nainen rakastuu sarjamurhaajaa saalistavaan FBI-agenttiin? Alkaa kissa ja hiiri -leikki, jolla on yllättävä loppu.

S. T. Abby: Mindf*ck 1–3: Riski, Sivuraiteella & Tulipunainen enkeli
Ilmestynyt 16.6.
Lana Myersin elämällä on yksi ainoa tarkoitus: kostaa niille, jotka tuhosivat hänet ja hänen perheensä. Hänellä ei ole tilaa muulle, ei varsinkaan rakkaudelle. Mutta FBI-agentti Logan Bennett tekee maailmasta turvallisemman, paremman paikan. Myös Lanan maailmasta. Logan ei kuitenkaan tiedä, että hänen pelastaessaan henkiä Lana riistää niitä – ja on hänen jäljittämänsä sarjamurhaaja...
S. T. Abbyn Dark romance -hittitrillerisarja on täynnä sysimustaa raivoa, hyytävää jännitystä ja sähköistä romantiikkaa.
Viidestä pienoisromaanista koostuva Mindf*ck-sarja julkaistaan painettuna kahdessa osassa. Tämä moraalisesti harmaalla alueella liikkuva, graafinen rakkaus- ja kostotarina ei sovi heikkohermoisille.
S. T. Abby tunnetaan synkistä ja seksikkäistä romanttisista trillereistään. Valtavissa huutokaupoissa ympäri maailmaa myydystä Mindf*ck-hittisarjasta on tekeillä myös tv-sovitus. Vuonna 2021 menehtynyt kirjailija julkaisi monipuolista tuotantoaan myös muilla kirjailijanimillä.
Suomentaneet Annukka Salama, Jussi Tuomas Kivi.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Hanna-Leena SoisaloMarkkinointi- ja viestintäpäällikkö
Tietokirjat
Kuvat
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Like Kustannus
Navessa Allen koukutti suomalaiset dark romanceen21.9.2026 09:00:00 EEST | Tiedote
Navessa Allenin Into Darkness -sarja on kansainvälinen BookTok-ilmiö: sarjan kirjoja on myyty nyt jo yli viisi miljoonaa kappaletta ja sarjan käännösoikeudet on myyty jo 26 maahan. Suomessakin menestynyt Valot pois saa nyt jatkoa, kun sarjan toinen osa Koukussa ilmestyy.
Palkittu tietokirjailija Bea Uusma vierailee Suomessa lokakuussa – uusin teos Valkosaari on huikean jännittävää jatkoa rakastetulle Naparetki-kirjalle1.9.2026 13:00:00 EEST | Tiedote
Bea Uusma, tuplasti August-palkittu tietokirjailija, tekee sen taas – Valkosaari on huikea tarina intohimosta, pakkomielteestä ja pohjoisen tutkimusmatkailun vaarallisesta historiasta. Bea Uusma vierailee Suomessa lokakuussa ja esiintyy Helsingin Kirjamessuilla sunnuntaina 25.10.
Kuusamosta maailmalle – Zero Nine raivasi tietä suomalaiselle metallille ja soitti jo 1980–90-luvulla Ozzy Osbournen, AC/DC:n ja Scorpionsin kanssa12.8.2026 13:44:41 EEST | Tiedote
Suomea pidetään raskaan musiikin suurvaltana, mutta jo ennen kansainvälistä metallibuumia oli yksi yhtye, joka raivasi tietä muille. Tero Karjalaisen kirjoittama Zero Nine kertoo Kuusamosta ponnistaneen rockyhtyeen koko tarinan ensimmäisistä keikoista kansainvälisille areenoille.
Tommi Liimatta päätti kirjoittaa "asemadekkarin" – Verta valkokankaalla on ilkikurinen romaani kunnollisesta perheenisästä, pienistä teoista ja odottamattomista seurauksista7.7.2026 09:30:00 EEST | Tiedote
Verta valkokankaalla on Tommi Liimatan yhdestoista romaani ja kertoo Hyytjärven suljetulla rautatieasemalla vuosittain järjestettävästä kauhuelokuvafestivaalista sekä eräästä lapsiperheestä, joka muuttaa maalle.
Tuntuuko elämä uuvuttavalta? Ratkaisu voi löytyä motivaatiotuntemuksesta26.6.2026 10:24:22 EEST | Tiedote
Palkittujen motivaatiovalmentajien Marjaana Herlevin ja Leena Ståhlbergin uutuusteos Tunnista motiivisi auttaa ymmärtämään, minkälaiset asiat ruokkivat jokaisen yksilöllistä motivaatiota ja tekevät elämästä mielekkään.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme

