Hae meille töihin!
Polaria Oy on suomalainen kylpyhuonekalustevalmistaja, joka valmistaa tuotteensa teräksestä. Tehtaamme sijaitsee Mäntyharjulla, Etelä-Savossa. Meillä on monenlaista työtä tarjolla.

Etsimme vaihtelevan mittaisiin työsuhteisiin oma-aloitteisia ja reippaita työntekijöitä. Työ pitää sisällään esimerkiksi kylpyhuonekalusteiden kokoonpanotehtäviä. Työ voi alkaa pikaisellakin aikataululla.
Kerro vapaamuotoisessa hakemuksessasi itsestäsi ja mahdollisesta aiemmasta työkokemuksestasi. Voit lisätä mukaan myös CV-tiedoston. Haluaisimme myös kuulla, miksi haluat juuri meille töihin?
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Annamari SaloViestintä ja markkinointi
Puh:040 541 1194annamari.salo@polaria.fiKuvat
Linkit
Tietoja julkaisijasta
Viisikymmenvuotias Polaria Oy kehittää, valmistaa ja markkinoi metallisia kylpyhuonekalusteita. Teräksestä valmistetut tuotteet ovat kestäviä ja pitkäikäisiä – sekä lopulta myös kierrätettäviä. Polarian tehdas sijaitsee Mäntyharjulla, Etelä-Savossa ja työllistää yli 50 henkilöä. Polarialla on vuodesta 1997 asti ollut Avainlippu!
#Feelthesteel
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat mediatiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Polaria Oy
Parkkikatos tuottaa aurinkoenergiaa Polarian käyttöön21.12.2020 08:30:19 EET | Tiedote
Mäntyharjulainen Polaria Oy toteuttaa yhdessä Lumme Energian omistaman Solarigon kanssa pilottiprojektin. Tuloksena syntyy aurinkopaneeleilla katettu autokatos, joka tuottaa energiaa yrityksen käyttöön.
Hyvää joulua ja menestystä tulevalle vuodelle!15.12.2020 10:00:00 EET | Tiedote
Tänäkään vuonna emme lähetä joulukortteja, vaan käytämme varat yhteiseen hyvään. Joulukorttivaroilla hankimme iloa lapsille ja nuorille.
Polaria tekee yrityksen uutta strategiaa tutuksi lautapelin avulla23.11.2020 09:26:35 EET | Tiedote
Polarian 50-vuotisjuhlavuoden aikana kirjattiin yrityksen strategia, joka luo suuntaviivat seuraaville vuosille. Strategiaa tehtiin tutuksi henkilöstölle Polarialle rakennetun lautapelin avulla.
Kosteikko valmistui, vaikka Polarian juhlavuodesta tuli poikkeuksellinen12.10.2020 09:38:17 EEST | Tiedote
Polarian 50. juhlavuosi on ollut onnistunut poikkeusajasta huolimatta. Lahja-kosteikolle on tehty viimeisetkin muokkaukset, ja sen annetaan nyt palautua hiljalleen luonnontilaan.
Polarian tuotteita esillä Asuntomessuilla31.7.2020 07:00:00 EEST | Tiedote
Asuntomessuja vietetään tänä vuonna Tuusulassa 3.-30.8. Polarian tuotteita voi nähdä upeassa esteettömässä paritalokokonaisuudessa. Sekä Asuntomessut että Polaria Oy juhlivat tänä vuonna 50-vuotista taivaltaan.
Polariassa tehdään työtä vireän paikkakunnan ja monimuotoisen luonnon puolesta28.7.2020 07:45:00 EEST | Tiedote
Mäntyharjulle ennallistettiin kosteikkoalue Polaria Oy:n rahoituksen turvin. 50-vuotias yritys halusi antaa juhlavuotensa kunniaksi kotikunnalleen lahjan.
Suunnittelukilpailun satoa – Polaria X LAB-ammattikorkeakoulun Muotoiluinstituutti30.4.2020 08:59:39 EEST | Tiedote
Polaria Oy järjesti LAB-ammattikorkeakoulun Muotoiluinstituutin sisustusarkkitehtuurin ja kalustemuotoilun opiskelijoille suunnittelukilpailun, jonka tarkoituksena oli löytää uusia ideoita kylpyhuone- ja saniteettiympäristöihin. Kilpailussa palkittiin kaksi ansioitunutta opiskelijaa.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme