Huippuosaaja Assemblin Oy:lle – Jani Piiroinen hankintapäälliköksi 19.4.2022 alkaen

AMK Insinööri Jani Piiroinen aloittaa työtehtävässään 19.4.2022 ja työskentelee Helsingin toimipisteessä. Piiroisen työtehtävä on täysin uusi myös Assemblin Oy:llä. Hänen tehtävänään on kehittää hankinnan toimintatapoja ja mahdollistaa kollegojen suoriutuminen heidän hankkeissaan entistä tehokkaammin ja vaivattomammin. Piiroinen työskentelee sekä Talotekniikkaurakoinnin, että Teknisten Palveluiden kanssa. Hän kehittää toimintaa myös Assemblin Oy:n tytär- ja sisaryhtiöissä.
Piiroinen on aikaisemmin työskennellyt muun muassa Uponorilla avainasiakaspäällikkönä ja koulutukseltaan hän on AMK insinööri. Hän on pitkänlinjan ammattilainen, jolla on pitkä työhistoria erilaisista myynnin työtehtävistä.
- Olen tehnyt jo pitkän uran tavarantoimittajan palveluksessa ja odotan kovasti sitä, että näen maailman niin sanotusti pöydän toiselta puolen, toteaa hankintapäällikkö Jani Piiroinen.
Piiroinen kuvailee itseään suhteiden rakentajaksi ja hän näkee suurena etuna sen, että hän tuntee hyvin yhteistyökumppaneiden toimintatavat ja alan merkittävämmät vaikuttajat.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Jukka JäppinenToimitusjohtaja
Puh:+358 50 390 1436jukka.jappinen@assemblin.fiKuvat

Tietoja julkaisijasta
Assemblin on täyden palvelun asennus- ja palvelukumppani, joka toimii Suomessa, Ruotsissa ja Norjassa. Kehitämme, toteutamme ja ylläpidämme ilmaan, veteen ja energiaan liittyviä järjestelmiä. Visionamme on tarjota älykkäitä ja vastuullisia teknisiä ratkaisuja ja saada siten rakennukset toimimaan ja ihmiset viihtymään. Tukenamme on tiivis paikallinen yhteistyö ja vahva organisaatio. Assemblinin liikevaihto on noin 1 MRD euroa, ja palveluksessamme on noin 6 300 henkilöä yli sadalla pohjoismaisella paikkakunnalla. Lue lisää osoitteesta assemblin.fi.
Lue lisää osoitteesta www.assemblin.fi
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Assemblin Oy
Assemblin toteuttaa As Oy Helsingin Kahvipavun LVIS-urakat YIT:lle30.3.2023 13:30:34 EEST | Tiedote
Vuosaaren Aurinkolahteen nousee uusi 6-kerroksinen asuinkerrostalo, johon valmistuu 40 asuinhuoneistoa. As Oy Helsingin Kahvipapu rakentuu Bertha Pauligin katu 2:een YIT Suomi Oy:n toimesta. Kohteen LVIS-urakat toteuttaa Assemblin Oy:n Talotekniikkaurakointi.
Elisa Hasila talouspäälliköksi sekä johtoryhmän jäseneksi Assemblinille24.3.2023 12:17:13 EET | Tiedote
Älykkäitä ja vastuullisia teknisiä ratkaisuja toteuttavan Assemblinin hallintoon talouspäälliköksi on nimitetty Elisa Hasila 27.2.2023 alkaen. Assemblin Oy on osa Pohjoismaista Assemblin-konsernia, joka työllistää liki 7 000 työntekijää Suomessa, Ruotsissa ja Norjassa.
Loisteputket poistuvat markkinoilta 2023 - valaisinsaneeraukset kannattaa aloittaa ajoissa17.3.2023 07:44:33 EET | Uutinen
Laajasti eri kohteissa käytetyt T8- ja T5-loisteputket poistuvat markkinoilta EU-alueella 24.8.2023 alkaen. Loisteputkien myynti lopetetaan niiden sisältämän elohopean vuoksi, joka on vaarallista ympäristöllemme. Loisteputket korvataan LED-valoputkilla tai saneerataan uusiin valaisimiin.
Turun Fabriikin Friidan sähköurakka Assemblin Oy:lle9.3.2023 08:06:19 EET | Tiedote
Fabriikki on Turun keskustan kupeeseen rakennettava uusi asuinalue VR:n vanhalle konepajan alueelle. Alueelle on kaavoitettu noin 30 asuintaloa kolmeen eri kortteliin, mikä tarkoittaa noin 1 400 uutta asuntoa.
Helsingin urakointiin talotekniikkapäälliköksi Otto Lohi23.2.2023 12:33:06 EET | Tiedote
Älykkäitä ja vastuullisia teknisiä ratkaisuja toteuttavan Assemblinin Helsingin Talotekniikkaurakointiin Talotekniikkapäälliköksi on nimitetty 2.1.2023 alkaen Otto Lohi. Assemblin Oy on osa Pohjoismaista Assemblin-konsernia, joka työllistää yli 6 300 työntekijää Suomessa, Ruotsissa ja Norjassa.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme