Kiinteistömaailma Mikkeli ostaa paikallisen Kotijoukkueen liiketoiminnan

Merja Kausto on toiminut Kotijoukkue-yrittäjänä Mikkelissä vuodesta 2017.
Kiinteistömaailma Mikkelin yrittäjät Pertti Orava ja Sisko Koobas toivottavat Merjan ja hänen kollegansa lämpimästi tervetulleiksi, osaksi heidän nyt reilu kymmenhenkiseksi kasvavaa välitystiimiään.
”Meillä on Mikkelissä koossa nyt todella vahva välitysammattilaisten porukka. Kiinteistömaailman keskeinen etu asiakkaille on yhteismyynti, jossa kaikki ketjun välittäjät voivat esitellä myynnissä olevia koteja omille asiakkailleen. Se tehostaa merkittävästi kohteiden myyntiä”, Sisko Koobas sanoo.
Kiinteistömaailma on Suomen suurin kiinteistönvälittäjä. Sen kaikki asuntomyymälät ovat itsenäisten franchising-yrittäjien omistamia ketjuyrityksiä. Ketjulla on noin 100 asuntomyymälää eri puolilla Suomea.
Lisätiedot:
Sisko Koobas, yrittäjä, Kiinteistömaailma Mikkeli, puh. 0440 540 034
Merja Kausto, ylempi kiinteistönvälittäjä YKV, LKV, AKA-arvioija (asunnot), Kiinteistömaailma Mikkeli, puh. 044 033 8825
Avainsanat
Kuvat
Tietoja julkaisijasta

Unioninkatu 30
00100 HELSINKI
info@kiinteistomaailma.fihttps://www.kiinteistomaailma.fi
Kiinteistömaailma on kiinteistönvälityspalveluita Suomessa ja Baltian maissa tarjoava yritys.
Suomessa Kiinteistömaailma on maan suurimpiin kuuluva kiinteistönvälitysketju, jossa työskentelee yli 500 asuntokaupan ammattilaista reilussa sadassa yrittäjävetoisessa asuntomyymälässä ympäri Suomen. Yritys perustettiin vuonna 1990.
Baltian maissa (Viro, Latvia, Liettua) Kiinteistömaailma toimii Ober-Haus -brändillä. Kiinteistömaailma osti Ober-Hausin liiketoiminnan vuonna 2021.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Kiinteistömaailma
KUTSU Teams-lehdistötilaisuuteen: Kiinteistömaailman 63. Barometrin julkistus16.9.2025 07:30:00 EEST | Kutsu
Kiinteistömaailman puolivuosittainen Barometri julkaistaan tiistaina 23.9.2025, nyt jo 63. kerran. Erityisteemana selvitimme, mitkä ominaisuudet kerros-, rivi- ja omakotitaloissa vauhdittavat juuri nyt myyntiä ja mitkä eivät? Kolme vuotta sitten eli syksyn 2022 Barometrissa kysyimme samaa, ja maalämpö oli ostajien huulilla. Mitä he haluavat ja arvostavat nyt? Lisäksi Danske Bank käyttää puheenvuoron taloyhtiöiden tilanteesta, pankin näkökulmasta.
Jälleen uusi lenkki plusmerkkisten asuntokaupan kuukausien ketjuun – kaupan veturi vaihtui elokuussa2.9.2025 08:30:00 EEST | Tiedote
Kiinteistömaailman Pulssi 2.9.2025
Asuntokaupan kasvu jatkui hienoisesti myös heinäkuussa4.8.2025 07:45:00 EEST | Tiedote
Kiinteistömaailman Pulssi 4.8.2025
Käytettyjen asuntojen kauppa kasvoi huimat 37 prosenttia kesäkuussa – vilkkain kauppakuukausi sitten alkusyksyn 20222.7.2025 08:00:00 EEST | Tiedote
Kiinteistömaailman Pulssi 2.7.2025
Omakotitalot ja kesämökit vetureita toukokuun kaupassa3.6.2025 08:30:00 EEST | Tiedote
Kiinteistömaailman Pulssi 3.6.2025
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme