Mika Laurikainen nimitetty Kiinteistömaailma Oy:n liiketoimintajohtajaksi
Mika Laurikaisella on yli 20 vuoden kokemus ketjuliiketoiminnan johdosta McDonaldsista, Restelistä ja PlusTerveys Oy:stä. Lisäksi hän on työskennellyt yrittäjänä ja konsulttina FranCon Franchise Consultingissa.
”Olen erittäin innoissani mahdollisuudesta päästä kehittämään Suomen suurinta kiinteistönvälitysketjua. Kiinteistömaailma on jo 30 vuoden ajan ollut suunnannäyttäjä alallaan, ja yrittäjämme ovat varmistaneet markkinaosuutemme kasvun paikallisesti. Olen vakuuttunut, että kehittämällä toimintaamme yhdessä yrittäjiemme kanssa varmistamme menestyksekkään kasvun ja tulevaisuuden ketjullemme”, sanoo Laurikainen.
Hän raportoi Kiinteistömaailmassa toimitusjohtaja Risto Kyhälälle.
Lisätiedot:
Mika Laurikainen, liiketoimintajohtaja, Kiinteistömaailma Oy, puh. 0405607514
Laurikaisen valokuva on ladattavissa Kiinteistömaailman kuvapankista https://www.kiinteistomaailma.fi/kuvapankki
Avainsanat
Tietoja julkaisijasta
KiinteistömaailmaUnioninkatu 30
00100 HELSINKI
info@kiinteistomaailma.fihttps://www.kiinteistomaailma.fi
Kiinteistömaailma on kiinteistönvälityspalveluita Suomessa ja Baltian maissa tarjoava yritys.
Suomessa Kiinteistömaailma on kauppamäärillä mitattuna maan suurin kiinteistönvälitysketju, jossa työskentelee yli 500 asuntokaupan ammattilaista reilussa sadassa yrittäjävetoisessa asuntomyymälässä ympäri Suomen. Yritys perustettiin vuonna 1990.
Baltian maissa (Viro, Latvia, Liettua) Kiinteistömaailma toimii Ober-Haus -brändillä. Kiinteistömaailma osti Ober-Hausin liiketoiminnan vuonna 2021.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Kiinteistömaailma
Vuosi 2025 päättyi kaksinumeroisiin asuntokaupan kasvulukuihin5.1.2026 08:00:00 EET | Tiedote
Kiinteistömaailman Pulssi 5.1.2026
Kasvun kuukausi marraskuussakin2.12.2025 08:00:00 EET | Tiedote
Kiinteistömaailman Pulssi 2.12.2025
Yksittäisten rakennustapojen demonisointi ei ole järkevää – kohdekohtainen oikea tieto ratkaisee27.11.2025 09:30:00 EET | Tiedote
Mediassa käydään ajoittain keskustelua tiettyjen rakennustapojen, viime päivinä erityisesti piilo- eli valesokkelien, ongelmallisuudesta. Valesokkelia käytettiin paljon erityisesti 1970–1980-luvuilla pientaloissa. ”Jos keskustelu jää yksipuoliseksi, luo se helposti mielikuvaa, että joku rakennetyyppi olisi kategorisesti vältettävä, kirjaimellisesti hinnalla millä hyvänsä. Näin ei ole. Olennaista on oikea tieto ja siihen perustuva tapauskohtainen arviointi, kun kohde vaihtaa omistajaa”, toteaa Kiinteistömaailma Oy:n toimitusjohtaja Mika Laurikainen.
Kiinteistömaailman hinta-arviot toteutuneet tänä vuonna 95 % tarkkuudella – joka 10. kaupassa arvio osui eurolleen14.11.2025 13:00:00 EET | Tiedote
Kiinteistömaailman tekemät hinta-arviot ovat vuoden 2025 aikana toteutuneet 95 % tarkkuudella, käy ilmi kaikkien ketjun välittämien yli 100 000 euron asunto- ja kiinteistökauppojen analyysista. Joka kymmenennessä kaupassa hinta-arvio on osunut kohdilleen euron tarkkuudella.
Paras lokakuu asuntokaupassa neljään vuoteen4.11.2025 08:30:00 EET | Tiedote
Kiinteistömaailman Pulssi 4.11.2025
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme