Muistutuskutsu: Goforen pääomamarkkinapäivä 13.1.2023, ohjelma päivittynyt
Tilaisuudessa Goforen toimitusjohtaja Mikael Nylund ja yhtiön muu johto kertovat tarkemmin yhtiön 14. joulukuuta 2022 tiedottamasta strategiapäivityksestä.
Päivä: perjantai 13.1.2023
Aika: 9.30 – 12.30
Webcast ja ilmoittautuminen: https://gofore.videosync.fi/2023-cmd
Pyydämme osallistujia ilmoittautumaan tilaisuuteen yllä olevan linkin kautta. Sama linkki toimii myös webcastin seuraamisessa reaaliaikaisesti ja tallenteen katselussa jälkeenpäin.
Tilaisuutta voi tulla seuraamaan myös Sanomatalon Eliel-studioon Helsingissä. Paikan päälle tulee ilmoittautua erikseen 11.1.2023 mennessä osoitteeseen: investorrelations@gofore.com.
Tilaisuuden esitykset pidetään englanniksi. Tallenne tilaisuudesta ja siellä pidettyjen esitysten materiaalit ovat saatavilla Goforen IR-sivuilla tilaisuuden jälkeen osoitteessa: https://gofore.com/sijoita/tiedotteet-ja-raportit/raportit-ja-esitykset/.
Tilaisuuden ohjelma:
Strategian pääkohdat, Mikael Nylund, toimitusjohtaja, Gofore
Ihmislähtöinen kasvu, Sanna Hildén, henkilöstöjohtaja, Gofore
Q&A Goforen alustayhtiö Rebase Consultingin kanssa, Juhana Huotarinen, toimitusjohtaja, Rebase Consulting
Strateginen toimialafokus, Riikka Vilminko-Heikkinen, johtaja, myynti ja asiakasarvo, Gofore
Q&A ja Goforen asiakas Elisa, Jussi-Pekka Erkkola, VP, eCommerce & Digital Services, Elisa
Yritysjärjestelystrategia, Ville Hurnonen, johtaja, yritysjärjestelyt, Gofore
Omistaja-arvon tuottaminen, Teppo Talvinko, talousjohtaja, Gofore
Yhteenveto ja kysymykset
Tervetuloa mukaan!
Lisätietoja
Mikael Nylund, toimitusjohtaja, Gofore Oyj
p. 040 540 2280
mikael.nylund@gofore.com
Avainsanat
Tietoja julkaisijasta
Gofore Oyj
Gofore on kansainvälinen digitaalisen muutoksen konsulttiyhtiö. Meillä on lähes 1 800 asiantuntijaa kaikkiaan 23kaupungissaSuomessa, Saksassa, Itävallassa, Tšekissä, Virossa ja Espanjassa. Teknologian ja liiketoiminnan asiantuntijamme rakentavat toimivaa, turvallista ja yhdenvertaista digitaalista yhteiskuntaa palveluineen sekä kestäviä älykkään teollisuuden ratkaisuja. Monimuotoista osaajajoukkoamme yhdistävät pioneerihenkisyys sekä halu luoda inhimillisempää ja vastuullisempaa digimaailmaa. Toimintaamme ohjaavat vahvat arvomme: olemme jokaiselle hyvä työpaikka, ja elämme asiakkaidemme onnistumisista. Liikevaihtomme vuonna 2024 oli 186,2 miljoonaa euroa. Gofore Oyj:n osake on listattu Nasdaq Helsinki Oy:ssä. Visiomme on olla merkittävin eurooppalainen digitaalisen muutoksen asiantuntijayritys.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Gofore Oyj
Gofore ostaa DACH-alueelta digitalisaatioyritys Esentri AG:n22.12.2025 16:17:15 EET | Tiedote
Gofore on tänään allekirjoittanut sopimuksen saksalaisen digitaalisen muutoksen asiantuntijayritys Esentri AG:n koko osakekannan ostamisesta. Esentri on liiketoimintalähtöiseen digitaaliseen muutokseen erikoistunut, kasvava IT-konsulttiyhtiö. Sen pääasiakastoimialoja ovat rahoitus- ja vakuutuspalvelut, valmistava teollisuus ja julkishallinto. Yhtiö työllistää tällä hetkellä 110 osaajaa ja sillä on asiakkaita Saksassa, Sveitsissä ja Liechtensteinissa.
Gofore acquires DACH-based digitalisation company Esentri AG22.12.2025 16:17:15 EET | Press release
Gofore has today signed an agreement to acquire the entire share capital of the German digital transformation consulting company Esentri AG. Esentri is a growing IT consulting firm specialising in business-driven digital transformation. Its main customer sectors are finance and insurance services, manufacturing industry, and public administration. The company currently employs 110 experts and has customers in Germany, Switzerland, and Liechtenstein.
Gofore investoi tekoälypalveluihin lähtemällä perustajaosakkaaksi uuteen konsultointiyritykseen15.12.2025 09:30:00 EET | Tiedote
Gofore lähtee mukaan uuteen, tekoälyn hyödyntämiseen keskittyvään konsultointiyritykseen, jonka perustaa kaksi kokenutta digitalisaatioliiketoiminnan osaajaa. Luonteeltaan AI-natiivi yritys toimii itsenäisesti ja vahvistaa Goforen roolia organisaatioiden tekoälysiirtymän tukemisessa. Gofore tulee uuteen yhtiöön enemmistöosakkaaksi.
Gofore invests in AI services by becoming a founding partner in a new consulting company15.12.2025 09:30:00 EET | Press release
Gofore is joining a new consulting company focused on AI, founded by two experienced digitalisation business leaders. Operating independently as an AI-native company, the new venture will strengthen Gofore’s role in supporting organisations in their AI transformation. Gofore will become the majority shareholder of the new company.
Goforen ja Huldin liiketoimintojen yhdistämiseen ja hallinnon päällekkäisyyksien karsimiseen liittyvät muutosneuvottelut päätökseen3.12.2025 15:30:00 EET | Tiedote
Muutosneuvottelut Huldin liiketoimintojen yhdistämiseksi Goforen organisaatioon ja hallinnon päällekkäisyyksien karsimiseksi päättyivät 1.12.2025, ja niiden lopputuloksesta tiedotettiin tänään henkilöstölle. Muutosneuvottelut alkoivat 10.11.2025.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme
