MessukeskusMessukeskus

Sairaanhoitajapäivät järjestetään virtuaalitapahtumana lokakuussa 2021

22.3.2021 12:30:00 EET | Messukeskus | Tiedote

Jaa
Virtuaalisten Sairaanhoitajapäivien ajankohta on 11.–12.10.

Sairaanhoitajapäivät on vuosittainen hoitotyön huipputapahtuma, jota on järjestetty vuosikymmenien ajan.

- Olemme iloisia, että vuoden tauon jälkeen sairaanhoitajat pääsevät tänä syksynä vihdoin kokoontumaan oman alan tapahtumaan, kuulumisten ja kouluttautumisen äärelle, sanoo Sairaanhoitajaliiton puheenjohtaja Nina Hahtela.

Virtuaalisten Sairaanhoitajapäivien ohjelma tulee olemaan monipuolinen ja hyvin ajankohtainen. Virtuaalitapahtumaa voi seurata helposti kaikkialta Suomesta ja esityksiin voi palata joustavasti oman aikataulun mukaan.

- Toivotamme hoitotyön ammattilaiset lämpimästi tervetulleiksi lokakuiseen virtuaalitapahtumaan, sanoo Sairaanhoitajapäivien näyttelystä vastaava Messukeskuksen Business Manager Lumia Ankkuri.

Sairaanhoitajapäivät on hoitotyön suurin vuotuinen koulutustapahtuma. Sairaanhoitajaliitto ja Messukeskus järjestävät tapahtuman yhteistyössä. Lokakuun virtuaalitapahtuman teknisestä tuotannosta vastaa Messukeskuksen av-yhtiö SVV Oy.

Vuoden 2022 Sairaanhoitajapäivät järjestetään fyysisenä tapahtumana Messukeskuksessa 23.-24.3.2022.

Avainsanat

Yhteyshenkilöt

Sairaanhoitajaliitto, Nina Hahtela, p. +358 10 321 3331, nina.hahtela@sairaanhoitajat.fi


Messukeskus Helsinki, Lumia Ankkuri, p. +358 50 387 0023, lumia.ankkuri@messukeskus.com

Kuvat

Linkit

Tietoja julkaisijasta

Messukeskus
Messukeskus
Messuaukio 1
00520 HELSINKI

+358 40 450 3250http://www.messukeskus.com

Helsingin Messukeskus on Pohjoismaiden muuntuvin tapahtumatalo ja vaikuttavin kohtaamismedia. Suomen suurin tapahtumajärjestäjä tuottaa laadukkaita tapahtumia sekä vuokraa tilojaan ja palvelujaan erilaisten tapahtumien areenaksi. Messukeskuksen itse tuottamia tapahtumia ovat mm. Habitare, Helsingin Kirjamessut, Educa, FinnBuild, Matkamessut ja Vene Båt. Vierastapahtumina Messukeskuksen tiloissa järjestetään mm. Slush, Nordic Business Forum, Assembly, Kennelliiton Koiramessut sekä lukuisia kansainvälisiä kongresseja ja yritystapahtumia vuosittain.

Tilat käsittävät 7 hallia, 40 muuntuvaa kokoustilaa, 21 ravintolaa ja oman tapahtumahotellin. Messukeskuksen tulovaikutus oli pääkaupunkiseudulle 304 miljoonaa euroa ja toiminnan työllisyysvaikutus oli 4140 henkilötyövuotta vuonna 2025. Omistajayritys Suomen Messut perustettiin vuonna 1919. | Messukeskus. The realsocial media. www.messukeskus.com @messukeskus

Helsinki Expo and Convention Centre (brand name Messukeskus) is the most versatile event venue and meeting place in the Nordics. As Finland’s premier experience provider, we organise high-quality events and rent out our facilities for a wide variety of occasions. Events produced by Messukeskus include, among others, Habitare, the Helsinki Book Fair, Educa, Finnbuild, Matka Travel Fair, and Helsinki International Boat Show. Messukeskus also hosts guest events such as Slush, Nordic Business Forum, Assembly, International Dog Fair, as well as many international congresses and business events every year.

Our premises include 7 halls, 40 convertible meeting rooms, 21 restaurants, and our own hotel. The events held at the Helsinki Exhibition and Convention Centre in 2025 brought in a revenue stream of 304 million euros to the Helsinki metropolitan area and created the equivalent of 4,140 full-time jobs. The Finnish Fair Corporation was founded in 1919. | Messukeskus. The real social media | www.messukeskus.com @messukeskus

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta Messukeskus

Helsingin Kirjamessujen lukupiireissä rakastettuja kirjailijoita ja uuden polven tähtiä18.6.2026 07:43:52 EEST | Tiedote

Helsingin Kirjamessut on julkaissut lukupiirinsä, joissa voi kohdata Olli Jalosen, Leena Krohnin ja Viveca Stenin. Uutena lukupiirimallina on uuden polven kirjailijoiden Iida Aikion, Markku Haussilan ja Ivan Manirahon yhteinen lukupiiri, jossa keskustellaan identiteeteistä ja kasvutarinoista. Kirjamessujen lukupiireissä lukija kohtaa kirjailijan ja pääsee keskustelemaan uutuuskirjoista. Lukupiirit ovat osa Helsingin Kirjamessujen ohjelmaa, joka julkaistaan kokonaisuudessaan 22.9.2026. Helsingin Kirjamessut järjestetään torstaista sunnuntaihin 22. – 25.10.2026 Helsingin Messukeskuksessa.

Suosittu Veneelle uusi elämä -kisa etsii veneitä helmikuun messuille17.6.2026 14:24:11 EEST | Tiedote

Vene 27 Båt -messuilla järjestetään nyt kolmatta kertaa Veneelle uusi elämä -kisa, jossa esitellään kiinnostavia kunnostusprojekteja. Kisa on tuonut Helsingin kansainvälisille venemessuille oman kiinnostavan säväyksen ja kisaa on käyty molempina kertoina hyvässä yhteisöllisessä hengessä. Uusien veneiden rinnalla kunnostetut veneet osoittaa, että veneilyn voi aloittaa myös kunnostamalla käytetystä veneestä itselleen sopivan. Valmiit tai lähes valmiit veneet esitellään Venemestarin Telakalla venemessuilla 12. – 21.2.2027 Helsingin Messukeskuksessa ja ne kisaavat keskenään palkinnoista.

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye