Tiedote: Aki Hintsa – Voittamisen anatomia -kirjaa on myyty yli 100 000 kappaletta
Aki Hintsa – Voittamisen anatomia kertoo formulalääkärinä tunnetuksi tulleen Aki Hintsan (1958–2016) siihenastisen elämän tarinan ja ennen kaikkea esittelee Hintsan kehittämän kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin mallin, jossa menestys seuraa hyvinvointia.
”Olemme perheenä todella onnellisia siitä, kuinka montaa ihmistä isämme kirja on koskettanut. Itse olen työni kautta saanut kuulla monta uskomatonta tarinaa siitä, kuinka ihmiset ovat löytäneet kirjasta eväitä ja inspiraatiota parempaan elämään. Isän sanoin menestys on hyvinvoinnin sivutuote – ja kaikki alkaa siitä, kun uskallamme pysähtyä pohtimaan, mitä menestys meille tarkoittaa, mikä meille on oikeasti tärkeää.
Oskarille kiitos tarinoiden pukemisesta sanoiksi. On upeaa, kuinka isän elämäntyö saa jatkua myös kirjan kautta”, sanoo Annastiina Hintsa, Aki Hintsan tytär, COO Hintsa Performance.
”On hienoa että niin monet suomalaiset ovat ottaneet Voittamisen anatomian opit omakseen. Kuten kirjan kirjoittaja Oskari Saari esipuheessa toteaa, Hintsa ei saarnaa, hänen oppinsa perustuvat tieteeseen ja ne toimivat todistetusti myös käytännössä. Tässä lienee se suurin syy kirjan jatkuvaan suosioon”, toteaa kustantaja Henrikki Timgren.
Lisätiedot:
WSOY, kustantaja Henrikki Timgren, henrikki.timgren (at) wsoy.fi.fi, puh. 044 321 0666
Avainsanat
Kuvat

Tietoja julkaisijasta
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta WSOY
JHT – Missio vai mielenrauha -kirjaa on myyty 50 000 kappaletta kolmessa viikossa25.9.2025 10:45:00 EEST | Tiedote
Ilmiöksi nopeasti muodostunut Oskari Saaren ja Jare Tiihosen JHT – Missio vai mielenrauha -teos on onnistunut kolmessa viikossa rikkomaan 50 000 myydyn kappaleen rajan. Se on suomalaiselle tietokirjalle poikkeuksellinen saavutus.
Ilkka Remeksen uutuustrillerissä Venäjä ajaa Suomen välikappaleeksi valtablokkien yhteenottoon18.9.2025 09:00:00 EEST | Tiedote
Ilkka Remeksen tänään ilmestyvässä Punarutto-trillerissä Kreml löytää lännen vastaisen taistelun välineeksi salaisuuden, joka romahdutti itäblokin vajaat 40 vuotta sitten.
WSOY ja Sanoma Pro yhteistyöhön lasten ja nuorten lukutaidon vahvistamiseksi17.9.2025 08:00:00 EEST | Tiedote
WSOY ja Sanoma Pro ovat aloittaneet kolmivuotisen yhteistyöhankkeen, jonka tavoitteena on vahvistaa lasten ja nuorten lukutaitoa kouluissa. Yleisen kirjallisuuden kustantamo WSOY ja oppimateriaaleja kustantava Sanoma Pro haluavat tuoda kirjat ja kirjallisuuden osaksi lasten ja nuorten arkea ja innostaa ja motivoida heitä lukemiseen monin eri keinoin.
WSOY vastaa nuorten heikentyneeseen lukutaitoon uudella Ote-kirjasarjalla8.9.2025 11:00:00 EEST | Tiedote
WSOY on julkaissut lukemaan opetteleville suunnattuja Lukupalat- ja Tietopalat-sarjoja jo useita vuosia. Nyt tavoitteena on tarjota helppolukuisia kirjoja myös nuorille. Uuden Ote-sarjan kirjat eivät kuitenkaan ole selkokirjoja.
Dan Brown Suomeen syyskuussa15.8.2025 10:00:00 EEST | Tiedote
Menestyskirjailija Dan Brown vierailee Helsingissä syyskuun lopussa osana Salaisuuksien salaisuus -kirjakiertuetta. Suomalaisilla lukijoilla on ainutkertainen mahdollisuus päästä kuuntelemaan Dan Brownin haastattelua maanantaina 29.9. järjestettävässä tilaisuudessa yhteistyössä Suomen Kansallisteatterin kanssa. Suositun kirjailijan uutuusromaani Salaisuuksien salaisuus julkaistaan 9.9. Kirjan suomentaa Jorma-Veikko Sappinen.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme