Toni Pokela jatkaa K-kauppiaiden johdossa
K-kauppiaiden johdossa, K-kauppiasliiton hallituksen puheenjohtajana jatkaa diplomikauppias Toni Pokela Espoosta. Hänet valittiin jatkokaudelle K-kauppiasliiton vuosikokouksessa huhtikuun alussa Helsingissä.

Yli 20 vuotta K-kauppiasyrittäjänä pääkaupunkiseudulla työskennellyt Toni Pokelan kauppiasura alkoi K-lähikauppa Kastanjan kauppiaana. Tämän jälkeen hän on toiminut Helsingin asematunnelin K-market Kotikonnussa ja vuodesta 2001 alkaen Espoon K-Citymarket Ison Omenan kauppiaana. Pokelan toinen kauppa K-Market Iso Omena Matinkylän metroasemalla avasi ovensa marraskuussa 2017.
Toni Pokela on hoitanut useita K-ryhmän luottamustehtäviä 2000-luvun alusta alkaen, mm. K-kauppiasliiton hallituksen jäsenenä 2008 – 2012 ja vuodesta 2016 alkaen hallituksen puheenjohtajana. Keskon hallituksen jäsen hän on ollut vuodesta 2012.
K-kauppiasliiton hallitus 2022
- Diplomikauppias Toni Pokela, K-Citymarket Iso Omena, Espoo, pj
- Diplomikauppias Hannu Toivonen, K-Rauta Lanterna, Helsinki, vpj
- Diplomikauppias Pauli Jaakola, K-Supermarket Munkki, Helsinki
- Diplomikauppias Juha Kupiainen, K-Citymarket Pilkko, Joensuu
- Kauppias Taina Källi, K-Rauta Järvenpää
- Diplomikauppias Jarkko Miinin, Intersport Joensuu
- Diplomikauppias Harri Nykopp, K-Market Otso, Riihimäki
- Diplomikauppias Petri Väisänen, K-Rauta Kankaanpää
Lisätietoja:
Toni Pokela, puh. 040 547 8346, toni.pokela@citymarket.fi
Kuvat
Linkit
Tietoja julkaisijasta
K-kauppiasliitto on K-kauppiaiden yhteistoiminta- ja edunvalvontajärjestö, jonka jäseniä ovat yli 1 100 K-kauppiasyrittäjää. K-kauppiasliiton perustehtävänä on K-kauppiasyrittäjyyden kehittäminen ja vahvistaminen sekä jäsentensä yhteisten etujen ajaminen. K-kauppiasliitto viettää tänä vuonna 110-vuotisjuhlavuottaan. www.k-kauppiasliitto.fi
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta K-kauppiasliitto
Mikko Kervinen K-kauppiaiden valtakunnalliseen luottamustehtävään14.4.2022 12:58:33 EEST | Tiedote
K-Rauta Savonlinnan kauppiasyrittäjä Mikko Kervinen on valittu valtakunnallisen K-Rauta-ketjun johtokuntaan. Luottamustehtävässä hän pääsee tuomaan oman alueensa kauppiaiden näkemystä koko ketjun kehittämiseen.
Seppo Lauer Neste K -ketjun puheenjohtajaksi14.4.2022 11:16:49 EEST | Tiedote
Hämeenlinnalainen kahden Neste K -liikenneaseman kauppiasyrittäjä Seppo Lauer on valittu valtakunnallisen Neste K -ketjun johtokunnan puheenjohtajaksi sekä K-ruokakauppiasyhdistyksen hallituksen jäseneksi. Luottamustehtävässä hän pääsee tuomaan oman ketjunsa kauppiaiden näkemystä koko ketjun kehittämiseen.
Lauri Özsolagay K-kauppiaiden valtakunnalliseen luottamustehtävään13.4.2022 15:22:39 EEST | Tiedote
Espoolainen kolmen Neste K -aseman kauppiasyrittäjä Lauri Özsolagay on valittu valtakunnallisen K-Liikenneasemat-ketjun johtokuntaan. Luottamustehtävässä hän pääsee tuomaan oman alueensa kauppiaiden näkemystä koko ketjun kehittämiseen.
Mari Lindén K-kauppiaiden valtakunnalliseen luottamustehtävään13.4.2022 15:15:25 EEST | Tiedote
Keravalainen Neste K Alikeravantien kauppiasyrittäjä Mari Lindén on valittu valtakunnallisen K-Liikenneasemat-ketjun johtokuntaan. Luottamustehtävässä hän pääsee tuomaan oman alueensa kauppiaiden näkemystä koko ketjun kehittämiseen.
Mika Sarestie K-kauppiaiden valtakunnalliseen luottamustehtävään12.4.2022 15:19:11 EEST | Tiedote
Jyväskyläläinen K-Supermarket Länsiväylän kauppiasyrittäjä Mika Sarestie on valittu valtakunnallisen K-Supermarket-ketjun johtokuntaan. Luottamustehtävässä hän pääsee tuomaan oman alueensa kauppiaiden näkemystä koko ketjun kehittämiseen.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme