Tuomo Turkkinen Laptin Pirkanmaan aluejohtajaksi

7.1.2021 14:01:01 EET | Rakennusliike Lapti Oy | Tiedote

Jaa
Rakennusliike Lapti Oy Pirkanmaan aluejohtajaksi on nimitetty RI Tuomo Turkkinen (48). Hän siirtyy tehtäväänsä hanke- ja kiinteistökehitysyhtiö Topicon Oy:n toimitusjohtajan tehtävästä.
RI Tuomo Turkkinen on nimitetty Rakennusliike Lapti Oy Pirkanmaan aluejohtajaksi.
RI Tuomo Turkkinen on nimitetty Rakennusliike Lapti Oy Pirkanmaan aluejohtajaksi.

Tätä ennen Turkkinen on työskennellyt Pirkanmaalla mm. Jatke Oy:n ja Lemminkäinen Talo Oy:n aluejohtajana sekä YH Kodit Oy:n toimitusjohtajana. Rakennusalalle Tuomo Turkkinen tuli vuonna 1995.

Avainsanat

Yhteyshenkilöt

Varatoimitusjohtaja Raimo Pesola
Rakennusliike Lapti Oy
050 305 9360
raimo.pesola@lapti.fi

Kuvat

RI Tuomo Turkkinen on nimitetty Rakennusliike Lapti Oy Pirkanmaan aluejohtajaksi.
RI Tuomo Turkkinen on nimitetty Rakennusliike Lapti Oy Pirkanmaan aluejohtajaksi.
Lataa

Tietoja julkaisijasta

Rakennusliike Lapti Oy
Rakennusliike Lapti Oy
Voudintie 3
90400 Oulu

020 785 5500http://www.lapti.fi

Lapti on vakavarainen rakentaja, joka keskittyy toiminnassaan kohtuuhintaisten asuntojen uudisrakentamiseen Suomen suurimmissa kasvukeskuksissa. Laptin palveluvalikoimaan kuuluu lisäksi laadukkaiden päivähoito- ja hoivakiinteistöjen, liike- ja toimitilojen sekä koulujen ja terveydenhuoltokiinteistöjen rakentaminen maanlaajuisesti. Rakennusliike Lapti -konsernin palveluksessa oli tilikauden päättyessä noin 600 henkilöä. www.lapti.fi

Rakennamme hyvän elämän puitteet.

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta Rakennusliike Lapti Oy

Laptin liikevaihto kasvussa, vahva taloudellinen asema27.2.2026 12:00:00 EET | Tiedote

Vuosi 2025 oli Rakennusliike Laptille kasvun ja talouden vahvistumisen vuosi. Laptin liikevaihto kasvoi vuonna 2025 reilut 15 %: liikevaihto oli 260,4 M€ ja liiketulos 2,6 M€. Yhtiö on säilyttänyt erinomaisen vakavaraisuutensa – sen omavaraisuusaste oli 55,0 %. Lapti lähtee vuoteen 2026 yli 400 M€:n voitetulla ja tulouttamattomalla hankekannalla sekä neljällä rakenteilla olevalla RS-asuntokohteella.

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye