Turkulaisten yhteinen ulko-olohuone Gunnar Backyard kutsuu nauttimaan kesästä
18.6.2019 10:00:00 EEST | Turun Osuuskauppa | Tiedote

– Gunnar Backyard on täydellinen pakopaikka kaupungin hälinästä, vaikka sijaitseekin aivan kaupungin ytimessä. Se on kuin ulko-olohuone, joka luo täydelliset puitteet rentoutumiseen sulkemalla kiireisen kaupungin ulkopuolelleen. Hotellin sisäpihalla voi nauttia herkullisia ruoka-annoksia ja maistella trendikkäitä kesäjuomia, sanoo hotellinjohtaja Sanna-Liisa Byskata.
Hotellin aamiaisen voi myös halutessaan nauttia viihtyisällä terassilla. Klo 14 portit avataan ja terassille pääsee myös kadun puolelta. Iltapäivän raukeus, hyvä kirja ja viilentävä juoma tarjoavat täydellisen paon kaupunkiarjesta.
Terassilla on yhteensä noin 100 asiakaspaikkaa ja sen erikoisuuksina tarjoillaan paikallisia tuotteita, kuten Skärgårdsin siideriä ja Kuninkaantien Panimon olutta. Ruoaksi voi nauttia esimerkiksi Gunnarin herkullisia burgereita tai valita naposteltavaa Snack-listalta.
Anna aikaa itselle, ystäville ja ennen kaikkea kesälle! Gunnar Backyard on avoinna säävarauksella läpi kesän. Keittiö suljetaan noin puoli tuntia ennen ravintolan sulkeutumista.
Lisätietoja:
Gunnar Eatery & Bar, ravintolapäällikkö Sami Kivirinta, puh. 010 764 4067
Solo Sokos Hotel Turun Seurahuone, hotellinjohtaja Sanna-Liisa Byskata, puh. 010 764 4951
Avainsanat
Kuvat
Tietoja julkaisijasta
TOK on yli 158 000 varsinaissuomalaisen talouden omistama osuuskauppa. Turun Osuuskauppa toimii päivittäis- ja erikoistavarakaupassa, liikennemyymälä-, matkailu- ja ravitsemis- sekä tavaratalokaupassa 20 kunnan alueella Varsinais-Suomessa. Sen tehtävänä on tuottaa palveluja ja etuja asiakasomistajatalouksille.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Turun Osuuskauppa
Ruokarobotit muistuttavat autoilijoita tarkkaavaisuudesta koulujen alkaessa11.8.2026 13:07:05 EEST | Tiedote
Liikenneturvan tuoreessa kyselyssä* lähes kolmasosa autoilijoista kertoi, että liikenteen seuranta auton ratissa on heikentynyt ainakin kerran puhelimen käytön takia. Nyt on aika ottaa tarkkaavaisuus ratissa tavaksi ja jättää puhelin laukkuun tai taskuun, sillä pienet koululaiset ovat aloittaneet koulutiensä.
Turun Osuuskauppa avaa uuden S-marketin Skanssiin10.8.2026 12:00:16 EEST | Tiedote
Turun Osuuskauppa avaa uuden S-marketin Kauppakeskus Skanssin yhteyteen alkuvuodesta 2027. S-marketin uudistukset XXL:ltä vapautuvassa tilassa käynnistyvät syksyllä 2026. Uuden S-marketin myötä asiakasomistajien palvelut paranevat Skanssin alueella. - Uusi S-market itäisessä Turussa vahvistaa päivittäistavarakaupan palveluverkostoamme ja tukee Turun Osuuskaupan kasvustrategiaa. Skanssi on meille luonteva sijainti hyvien kulkuyhteyksien ja asiointivirtojen äärellä, ja uusi myymälä täydentää palvelujamme alueella, jossa meillä ei tällä hetkellä ole päivittäistavarakaupan palveluja. Myyntipinta-alaltaan noin 3 000 neliömetrin myymälästä rakennetaan moderni, sujuvaan arjen asiointiin suunniteltu S-market, kertoo toimitusjohtaja Niklas Österlund Turun Osuuskaupasta. Ennen myymälän avausta tilat remontoidaan ja uudistetaan. - Nykyisen lastauslaiturin paikalle rakennetaan remontissa uusi sisäänkäynti S-marketiin. Sisäänkäynnin yhteyteen tulee myös parkkipaikkoja, joten myymälään pääsee myös s
Turun Osuuskaupan liikevaihto kasvoi tammi-kesäkuussa5.8.2026 11:59:46 EEST | Tiedote
Turun Osuuskaupan tammi–kesäkuun liikevaihto oli 418,0 miljoonaa euroa, jossa oli kasvua 4,6 prosenttia edelliseen vuoteen verrattuna.
Wiklundin uudistukset etenevät - Prisman hinnat putoavat Turun keskustaan22.6.2026 09:01:33 EEST | Tiedote
Wiklundin mittava uudistus etenee suunnitellusti Turun ydinkeskustassa. S-market Wiklund Herkun hinnat vaihtuvat Prisman hintoihin 24.6. alkaen.
Robokuljetukset laajenevat kesällä useaan Turun Osuuskaupan myymälään8.6.2026 08:50:22 EEST | Tiedote
Turun Osuuskauppa jatkaa ruoan verkkokaupan kehittämistä ja laajentaa robokuljetuksia entisestään. Touko-kesäkuussa robokuljetukset otetaan käyttöön yhteensä 12 myymälässä.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme

