Turkulaisten yhteinen ulko-olohuone Gunnar Backyard kutsuu nauttimaan kesästä
18.6.2019 10:00:00 EEST | Turun Osuuskauppa | Tiedote

– Gunnar Backyard on täydellinen pakopaikka kaupungin hälinästä, vaikka sijaitseekin aivan kaupungin ytimessä. Se on kuin ulko-olohuone, joka luo täydelliset puitteet rentoutumiseen sulkemalla kiireisen kaupungin ulkopuolelleen. Hotellin sisäpihalla voi nauttia herkullisia ruoka-annoksia ja maistella trendikkäitä kesäjuomia, sanoo hotellinjohtaja Sanna-Liisa Byskata.
Hotellin aamiaisen voi myös halutessaan nauttia viihtyisällä terassilla. Klo 14 portit avataan ja terassille pääsee myös kadun puolelta. Iltapäivän raukeus, hyvä kirja ja viilentävä juoma tarjoavat täydellisen paon kaupunkiarjesta.
Terassilla on yhteensä noin 100 asiakaspaikkaa ja sen erikoisuuksina tarjoillaan paikallisia tuotteita, kuten Skärgårdsin siideriä ja Kuninkaantien Panimon olutta. Ruoaksi voi nauttia esimerkiksi Gunnarin herkullisia burgereita tai valita naposteltavaa Snack-listalta.
Anna aikaa itselle, ystäville ja ennen kaikkea kesälle! Gunnar Backyard on avoinna säävarauksella läpi kesän. Keittiö suljetaan noin puoli tuntia ennen ravintolan sulkeutumista.
Lisätietoja:
Gunnar Eatery & Bar, ravintolapäällikkö Sami Kivirinta, puh. 010 764 4067
Solo Sokos Hotel Turun Seurahuone, hotellinjohtaja Sanna-Liisa Byskata, puh. 010 764 4951
Avainsanat
Kuvat
Tietoja julkaisijasta
TOK on yli 158 000 varsinaissuomalaisen talouden omistama osuuskauppa. Turun Osuuskauppa toimii päivittäis- ja erikoistavarakaupassa, liikennemyymälä-, matkailu- ja ravitsemis- sekä tavaratalokaupassa 20 kunnan alueella Varsinais-Suomessa. Sen tehtävänä on tuottaa palveluja ja etuja asiakasomistajatalouksille.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Turun Osuuskauppa
Wiklundin uudistukset etenevät - Prisman hinnat putoavat Turun keskustaan22.6.2026 09:01:33 EEST | Tiedote
Wiklundin mittava uudistus etenee suunnitellusti Turun ydinkeskustassa. S-market Wiklund Herkun hinnat vaihtuvat Prisman hintoihin 24.6. alkaen.
Robokuljetukset laajenevat kesällä useaan Turun Osuuskaupan myymälään8.6.2026 08:50:22 EEST | Tiedote
Turun Osuuskauppa jatkaa ruoan verkkokaupan kehittämistä ja laajentaa robokuljetuksia entisestään. Touko-kesäkuussa robokuljetukset otetaan käyttöön yhteensä 12 myymälässä.
Turun Osuuskauppa vahvistaa kiinteistöjen ja kiinteistöpalveluiden johtamista18.3.2026 11:01:45 EET | Tiedote
Turun Osuuskaupan kasvustrategian ytimessä ovat palveluverkoston hallittu ja tavoitteellinen laajentaminen, asiakaskokemuksen jatkuva parantaminen sekä liiketoiminnan kannattavan kasvun varmistaminen. Turun Osuuskauppa on nyt vahvistanut organisaatiotaan tukemaan kasvustrategiansa toteutusta ja palveluverkon hallittua laajentamista.
Sale Merimasku palvelee niin vakiasukkaita kuin mökkiläisiäkin17.3.2026 12:04:29 EET | Tiedote
Turun Osuuskauppa avaa uuden Sale Merimaskun Rymättyläntien ja Merimaskuntien risteykseen torstaina 19.3.2026. Uusi myymälä parantaa alueen vähittäiskaupan palveluja ja palvelee ympäri vuoden niin vakituisia asukkaita kuin kesäkauden aikana mökkiläisiä. - Haluamme parantaa asiakasomistajien palvelua koko tällä alueella. Merimaskun Salessa panostamme ystävälliseen palveluun ja ennen kaikkea siihen, että perusostokset hoituvat vaivattomasti. Valikoimastamme löytyy hyvin arjen tarpeisiin sopivat tuotteet. Lisäksi kesäkaudella täällä liikkuu paljon mökkiläisiä ja palvelutarjonta on mietitty myös tätä silmällä pitäen, kertoo Turun Osuuskaupan ryhmäpäällikkö Tuomo Makkonen. Myymälässä työskentelee kahdeksan vakituista työntekijää. Kesällä asiakkaita ilahduttavat lisäksi seitsemän kesätyöntekijää. Myymäläpäällikkönä toimii Anniina Virtanen. Monipuoliset palvelut ja energiatehokkaat ratkaisut Uusi kauppa on kokonaispinta-alaltaan lähes 900 neliömetriä, ja myymälätilaa on vajaat 500 neliömetriä
Wiklundin uudistus etenee – Meri Hakulinen kehitysjohtajaksi4.3.2026 11:59:59 EET | Tiedote
Wiklundin laaja uudistus etenee kohti seuraavaa vaihetta. Meri Hakulinen on aloittanut 1.3. Wiklundin uutena kehitysjohtajana.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme

