Vaiettu aihe: polyamoria – maamme ensimmäinen musiikkiromaani julkaistaan

Muusikko-kirjailija Anni M. Love julkaisee Triadi-nimisen romaanin, jonka tarinaan myös täyspitkän tuoreen albumin laulut yhdistyvät. Tämä uudenlainen musiikin ja kirjallisuuden yhdistelmä esiteltiin Tampere-talossa Tampereen kirjaviikoilla viime vuonna. Teos sai osakseen paljon myönteistä ennakkohuomiota niin median kuin yleisönkin osalta - lue lisää!
Nyt julkaistava musiikkiromaani on suomalaisen pienkustantamo Great Feelingsin iso satsaus. Kustantaja Minna Rask kertoo seuraavaa: ”En usko nykyiseen musiikibisneksessä vallalla olevaan tapaan sainata artisteja muutaman sinkun sopimuksella. Artistilla pitää olla laajempi näkemys siitä, mitä hän haluaa sanoa. Uskon edelleen albumin voimaan. Anni vei asian vielä nextille levelille kirjoittamalla kirjan albumin biisien ympärille.”
Albumi on kooste Anni M. Loven taidoista. Hän on säveltänyt, sanoittanut, sovittanut ja tuottanut kaikki levyn kappaleet Eine Kleine Mozart Mixin teemoja lukuunottamatta. Albumilta on ennakkoon julkaistu singleinä Resonoi ja Limerenssi.
Anni M. Love on musiikinopettaja. Hänen musiikkinsa on soinut radiossa, televisiossa ulkomailla, lyhytelokuvassa, konserteissa ja yksityistilaisuuksissa Amerikassa asti. Hän tekee kappaleensa alusta loppuun itse. Nyt julkaistavan albumi kertoo Annin monipuolisuudesta musiikintekijänä, sillä hän on sen myös tuottanut itse.
9.4.2021 julkaistu albumi on kuunneltavissa muun muassa Spotifyssa. Kirjan arvostelukappaleet medialle saatavilla erillisestä pyynnöstä, yhteystiedot alla.
Triadi-albumi
Julkaisu 9.4.2021, kirjan julkaisupäivä 16.4.2021
Tekijätiedot:
Kaikki albumin kappaleet Säv. san. sov. Anni M. Love paitsi Eine Kleine Mozart Mix -kappaleessa Säv. Wolfgang Amadeus Mozart, sov. Anni M. Love
Esittäjä Anni M. Love
Taustakuoro kappaleessa Resonoi: Maria Virta, Jalmari Koikkalainen ja JanneMarkus
Feat. kappaleessa Huora Jalmari Koikkalainen
Feat. kappaleessa Sä sait mut rakastumaan Jalmari Koikkalainen ja JanneMarkus
1) Tuu ja löydä mut, 3:46, ISRC FI7GF2100001
2) Sä oot duuri, 3:12 ISRC FI7GF2100002
3) Limerenssi, 3:15 ISRC FI7GF2000005
4) Ketä sä aattelet, 3:50 ISRC FI7GF2100003
5) Tahdon rakkautta, 3:27 ISRC FI7GF2100004
6) Enää en jää huonoon suhteeseen, 3:48 ISRC FI7GF2100005
7) Kerrasta poikki, 2:50 ISRC FI7GF2100006
8) Huora, 3:06 ISRC FI7GF2100007
9) Kuka omistaa mut?, 3:34 ISRC FI7GF2100008
10) Eine Kleine Mozart Mix, 2:47 ISRC FI7GF2100009
11) Resonoi, 3:04 ISRC FI7GF2000006
12) Sä sait mut rakastumaan, 4:20 ISRC FI7GF2100010
Triadi-kirja:
© Anni M. Love ja Great Feelings 2021
ISBN 978-952-94-4642-1 (PDF)
ISBN 978-952-94-4643-8 (EPUB)
Tekijä: Anni M. Love
Kansi: Anni M. Love
Taitto: Minna Kurttila Suunnittelutoimisto Tammikuu Oy
Promokuvat:
Levyn ja kirjan kannet: Anni M. Love Valokuvat: Tero Ruukki
Yhteistyössä Jademagia Music.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Lisätiedot, haastattelupyynnöt ja kirjan arvostelukappaleet:
Jasmin Rantanen
press@bubblypink.fi
Kuvat

Linkit
Tietoja julkaisijasta
Bubblypink Music tarjoaa musiikkialan kaikille toimijoille kokonaisvaltaista artisti-, julkaisu- ja tapahtumapromootiota.
Bubblypink Music on vahvaan viestintäosaamiseen nojaava moderni ja kokonaisvaltainen musiikkialan viestintätoimisto.
Yhtiön perustaja Jutta Vetter on pitkän linjan viestinnän ammattilainen, joka on erikoistunut musiikkiteollisuuteen. Hänellä on johtamansa kansainvälisen Vetter Communications Oy -viestintätoimiston myötä vankka ymmärrys yritysmaailmasta, ja vuosien työkokemus muun muassa levy-yhtiöstä ja ohjelmatoimistosta.
Bubblypinkin ydin perustuu alan liiketoimintamallien tuntemukseen, raudanlujaan kokemukseen viestintä- ja mediatiedotustehtävistä, rohkeaan ideointiin sekä brändäysosaamiseen. Yhtiö hoitaa niin pienet kuin suuret kokonaisuudet – yksittäisen single-julkaisun promosta aina isoon festivaalitiedotukseen.
Yhteys: press@bubblypink.fi
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Bubblypink Music
20-kertainen Grammy-voittaja Kirk Franklin esiintyy Helsingissä 14.9.20253.9.2025 09:30:00 EEST | Tiedote
Yhdysvaltalainen muusikko Kirk Franklin kuuluu maailman menestyneisimpiin gospel-artisteihin ja on viimeksi esiintynyt Suomessa lähes 30 vuotta sitten. Nyt Kirk Franklin konsertoi jälleen Suomessa, Helsingin Kulttuuritalolla sunnuntaina 14. syyskuuta 2025. Franklin on palkittu urallaan 20 Grammy-palkinnolla – enemmän kuin esimerkiksi Taylor Swift (14 Grammya), Lady Gaga (13 Grammya) tai Eminem (15 Grammya).
Suomen suurin kristillisen pop-rockin tapahtuma Glow Festival valloitti Nokia Arenan23.8.2025 09:20:00 EEST | Tiedote
Suomen suurin kristillisen pop-rockin musiikkifestivaali järjestettiin toisena peräkkäisenä vuonna Tampereen Nokia Arenalla perjantaina 22. elokuuta 2025. Tämän vuoden festivaali koostui viidestä konserttikokonaisuudesta ja yli 20 artistin esiintymisestä, ja tarjosi siten laajan katsauksen kotimaisen gospelmusiikin kärkinimiin. Tapahtuma huipentui kls.-yhtyeen paluukeikkaan.
Jo ennakkoon loppuunmyyty Blockfest keräsi kokoon 80 000 kävijää Tampereelle17.8.2025 08:45:00 EEST | Tiedote
Jo ennakkoon loppuunmyyty Blockfest järjestettiin Tampereen Ratinan stadionilla ja Ratinanniemen tapahtumapuistossa 15.–16.8.2025. Pohjoismaiden suurin hiphop-festivaali keräsi viikonlopun aikana paikalle yhteensä 80 000 kävijää, festivaalin viralliset jatkot mukaan lukien.
Viime vuonna ensimmäistä kertaa järjestetty Glow Festival möi Nokia Arenan loppuun – nyt festivaali järjestetään uudestaan5.8.2025 10:00:00 EEST | Tiedote
Maamme suurin kristillisen pop-rockin tapahtuma Glow Festival toi viime vuonna yli 9000 kävijää Tampereen loppuunmyydylle Nokia Arenalle. Nyt festivaali järjestetään jälleen samassa paikassa 22.8.2025. Tämän vuoden pääesiintyjänä toimii kls., jonka musiikkia on striimattu Spotifyssa yli 10 miljoonaa kertaa. Yhtye lopetti 20-vuotisen uransa jäähyväiskiertueellaan loppuunmyydyillä Tavastialla ja Tampereen Pakkahuoneella alkuvuonna 2024. Nyt kokoonpano tekee vielä yhden erikoiskeikan Glow Festivalilla.
20-kertainen Grammy-voittaja Kirk Franklin saapuu Suomeen6.3.2025 10:00:00 EET | Tiedote
Yhdysvaltalainen gospel-muusikko, 20-kertainen Grammy-voittaja Kirk Franklin esiintyy Suomessa sunnuntaina 14. syyskuuta 2025. Hän nousee silloin Helsingin Kulttuuritalon lavalle yhdessä 12-henkisen kokoonpanonsa kanssa. Kyseessä on Franklinin ensimmäinen oma konsertti Suomessa, lähes 30 vuotta edellisen Pori Jazz -festivaalivierailunsa jälkeen.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme