S-Pankki keskittää laajat pankkipalvelut Kauppakeskus Sokkariin
11.11.2019 08:50:00 EET | Osuuskauppa Keskimaa | Tiedote

S-Pankin vakuudellisten lainojen palvelut ovat siirtyneet Seppälästä Jyväskylän keskustaan Kauppakeskus Sokkarin 2. kerrokseen 11.11.2019 alkaen. Samaan tilaan siirtyvät myös S-Pankki- ja asiakasomistajapalvelut Sokkarin 2. kerroksen aulasta. Jatkossa entistä laajemman asiakaspalvelukokonaisuuden muodostamat asiakasomistajapalvelut, S-Pankin päivittäisissä raha-asioissa palveleva asiakaspalvelupiste sekä ajanvarauksella toimivat S-Pankkiirit mahdollistavat myös asuntolainaneuvottelujen käymisen samoissa uudistuneissa ja rauhallisissa neuvottelutiloissa. Uudet tilat sijaitsevat Kauppakeskus Sokkarin toisessa kerroksessa, Nikolainkulman päässä.
− S-Pankki on vetovoimainen ja meillä oli tarvetta laajentaa toimintaamme Jyväskylässä. On luontevaa, että S-Pankin tarjoamat kokonaisvaltaiset palvelut ovat saatavilla yhdestä paikasta, jossa on huomioitu asioinnille tarvittavat väljemmät ja rauhallisemmat tilat. Keskustassa pystymme vastaamaan asiakkaidemme kasvaneeseen tarpeeseen entistä paremmin, toteaa S-Pankin myyntipäällikkö Jukka Heikkinen.
− Olemme iloisia, että Kauppakeskus Sokkarin palvelut laajenevat myös pankkiasioinnin osalta. Tämä lisää entisestään Kauppakeskus Sokkarin vetovoimaisuutta, toteaa Sokos- ja kauppakeskusjohtaja Outi Terho.
S-Pankin laajat pankkipalvelut ovat keskustassa helposti asiakkaiden saavutettavissa, ja palvelevat laajoilla aukioloajoilla ma–pe 9–18 ja lauantaisin 10–16. S-Pankkiirit palvelevat arkisin ajanvarauksella.
Jyväskylän S-Pankin asiakaspalvelupisteiden aukioloajat:
Prisma Seppälä ma–pe klo 9–20 ja la 10–18
Prisma Keljo ma–pe klo 9–20 ja 10–16
Prisma Palokka ma–pe 10-18, la klo 10–16
Kauppakeskus Sokkari ma–pe klo 9–18, la 10–16, S-Pankkiirit arkisin ajanvarauksella.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Osuuskauppa Keskimaa, Sokos- ja kauppakeskusjohtaja Outi Terho, 010 767 3601, outi.terho@sok.fi
S-Pankki Oy, Jukka Heikkinen, myyntipäällikkö, 010 767 9160, jukka.heikkinen@s-pankki.fi
Kuvat
Linkit
Tietoja julkaisijasta
Osuuskauppa Keskimaa on market- ja tavaratalokauppaa, matkailu- ja ravitsemiskauppaa sekä liikennemyymälä- ja polttonestekauppaa harjoittava monialayritys, joka tarjoaa palveluja yli 100 toimipaikassa. Olemme maakunnan markkinajohtaja kaikilla edustamillamme toimialoilla. Keskimaa on Keski-Suomen maakunnan suurimpia yrityksiä yli 625 miljoonan euron liikevaihdolla. Asiakasomistajia on yli 130 000. Keski-Suomen suurimpana yritystyönantajana työllistämme lähes 2000 keskisuomalaista.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Osuuskauppa Keskimaa
"Jos en muuta saa, menen kaupan kassalle töihin"1.6.2026 08:45:00 EEST | Tiedote
Lausahdus paljastaa sitkeän asenteen: palvelualan työ nähdään yhä liian usein viimeisenä vaihtoehtona, ei arvostettavana ammattina.
Keskimaalta uusi palvelu – vuokrattavat itsepalveluvarastot Jyväskylään28.5.2026 09:25:00 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Keskimaa tuo markkinoille uuden Rent-it Varastot -palvelun, joka vastaa Jyväskylän alueella viime vuosina kasvaneeseen säilytystilan kysyntään. Palokan Orren liikekiinteistöön avataan kesäkuun aikana moderni itsepalveluvarasto, joka tarjoaa asiakkaille helpon, turvallisen ja joustavan ratkaisun säilyttämiseen.
Rosso Jyväskylä avataan tiistaina 19.5. – keittiön lattiaremontti valmistui ennakoitua nopeammin18.5.2026 09:55:00 EEST | Tiedote
Rosso Jyväskylä avataan tiistaina 19.5. normaalein aukioloajoin. Ravintola on ollut suljettuna kaksi viikkoa keittiön lattiaremontin vuoksi, mutta työ valmistui ennakoitua nopeammin.
Keskimaa lahjoittaa 15 000 euroa MIELI Kriisikeskus Mobilelle nuorten mielenterveyden tueksi13.5.2026 09:03:08 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Keskimaa kohdentaa 15 000 euron suuruisen Ilo auttaa 2026 -lahjoituksen MIELI Jyväskylän seudun mielenterveys ry:n ylläpitämän MIELI Kriisikeskus Mobilen nuorille suunnattuun asiakastyöhön. Lahjoituksen avulla vahvistetaan nuorten matalan kynnyksen keskusteluapua eri puolilla Keski-Suomea vuoden 2026 aikana.
Uusi S-market Pihtiputaalle – Osuuskauppa Keskimaa investoi uuteen myymälään29.4.2026 08:15:00 EEST | Tiedote
Osuuskauppa Keskimaa rakentaa Pihtiputaalle uuden S-marketin nykyisen myymälän viereen. Rakennustyöt alkavat toukokuussa 2026, ja myymälä avataan keväällä 2027. Uusi kiinteistö korvaa elinkaarensa päähän tulleen nykyisen myymälän ja parantaa alueen päivittäistavarakaupan palveluja.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme

