Sokos Hotellien päivähuone tarjoaa oman hetken etätöihin tai lepoon
9.4.2020 14:28:10 EEST | SOK - Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta | Tiedote

– Kerroimme jo aiemmin edullisesti hinnoitellusta viikkotarjouksestamme, joka tarjoaa väliaikaisen majoitusratkaisun vaikkapa etätyöskentelyyn tai remontin alta muuttamiseen. Aina ei kuitenkaan ole yöpymistarvetta, joten ratkaisu voi olla päivähuone, joka tarjoaa huolettoman ratkaisun etätyöskentelyyn tai muuhun omaan aikaan, kertoo tuottojohtaja Nina Nieminen SOK Matkailu- ja ravitsemiskaupan ketjuohjauksesta.
Päivähuone on käytössä klo 7.00−18.00 ja sen voi varata yhdelle tai kahdelle hengelle. Päivähuoneen varustukseen kuuluu kahvinkeitin tai hotellin vastaanotosta saatava termoskannu ja muut kahvittelutarvikkeet. Normaalit hotellin palvelut, kuten langaton verkko ja huonepalvelu, ovat myös käytössä.
Päivähuoneen voi varata suoraan hotellista tai Sokos Hotels -myyntipalvelusta. Varauksesta saa Bonusta S-Etukortilla ja S-Card-asiakkaat saavat varauksesta S-pisteitä.
Hotelleissa tehdään kaikki mahdollinen asiakkaiden turvallisuuden takaamiseksi: Siivousta, kuten ovenkahvojen, hissinappuloiden ja muiden pintojen pyyhintää, on tehostettu. Käsien puhtaudesta huolehtiminen tehdään mahdollisimman helpoksi ja turvaväleistä pidetään huolta. Henkilöstö ei tule töihin pienessäkään nuhassa.
Päivähuoneita voi varata seuraavista hotelleista:
Original Sokos Hotel Vaakuna, Helsinki
Original Sokos Hotel Vaakuna, Joensuu
Original Sokos Hotel Kaarle, Kokkola
Solo Sokos Hotel Paviljonki, Jyväskylä
Original Sokos Hotel Vaakuna, Vaasa
Original Sokos Hotel Puijonsarvi, Kuopio
Original Sokos Hotel Kotkan Seurahuone
Original Sokos Hotel Lappee, Lappeenranta
Original Sokos Hotel Ilves, Tampere
Break Sokos Hotel Vuokatti
Original Sokos Hotel Viru, Tallinna
Yhteyshenkilöt
Lisätietoja:
Nina Nieminen, tuottojohtaja, SOK Matkailu- ja ravitsemiskaupan ketjuohjaus, nina.nieminen@sok.fi, 050 388 4453
Jarkko Härmälä, toimitusjohtaja Sokotel Oy, jarkko.harmala@sok.fi, 050 388 4378
Kuvat
Tietoja julkaisijasta
Sokos Hotels
Sokos Hotels on 50 hotellista koostuva suomalainen hotelliketju. Ketjun kolme eri hotellityyppiä tarjoavat yksilöllisen hotellikokemuksen jokaiselle. Original-hotellit tunnetaan sydämellisestä palvelustaan ja keskeisistä sijainneistaan, Break-hotellit tarjoavat rentouttavaa irtiottoa arjesta ja uniikkien Solo-hotellien korkea laatu näkyy niin palvelussa kuin hotellien puitteissakin.
Sokos Hotels on valittu Suomen vastuullisimmaksi ja luotetuimmaksi hotelliketjuksi useana vuonna peräkkäin. Ketjun hotelleja on Suomessa, Virossa ja Venäjällä.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta SOK - Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta
Neljässadas ABC-latausasema avattiin – verkosto laajenee nyt erityisesti suurteholataukseen13.10.2026 08:00:00 EEST | Tiedote
S-ryhmän valtakunnallisen sähköautojen latausverkoston ABC-latauksen neljässadas asema avattiin ABC Petikkoon Vantaalle 1.10. Latauspisteitä Suomen suurimmassa suurteholatausverkostossa on jo lähes 3 000, ja niiden avulla ajetaan kuukausittain noin 50 miljoonaa kilometriä. Verkosto jatkaa voimakasta kehittymistään myös tulevina vuosina.
S-ryhmän tammi–syyskuun myynti kasvoi edellisvuodesta12.10.2026 08:01:00 EEST | Tiedote
S-ryhmään kuuluvien alueosuuskauppojen, SOK:n ja niiden tytäryhtiöiden veroton vähittäismyynti tammi–syyskuussa 2026 oli noin 11,2 miljardia euroa. Myynti kasvoi edellisvuodesta 4,2 prosenttia. Vahvinta kehitys oli liikennekaupassa.
SOK:n pääjohtaja vaihtuu7.10.2026 12:00:00 EEST | Tiedote
SOK:n pääjohtaja Hannu Krook jää eläkkeelle tämän vuoden lopussa. SOK:n hallintoneuvosto on tänään 7.10.2026 valinnut uudeksi pääjohtajaksi Arttu Laineen. Laine toimii tällä hetkellä kenttäjohtajana ja SOK:n pääjohtajan varahenkilönä. Hän aloittaa SOK:n pääjohtajana 1.1.2027.
Laura Tarkka S-ryhmän matkailu- ja ravitsemiskaupan johtajaksi1.10.2026 09:00:00 EEST | Tiedote
Laura Tarkka on nimitetty matkailu- ja ravitsemiskaupan ketjujohtajaksi 5.10.2026 alkaen.
Prisma.fi kasvaa miljoonien tavaroiden kotimaiseksi markkinapaikaksi30.9.2026 08:00:00 EEST | Tiedote
Prisma.fi haastaa globaalit verkkokauppajätit tarjoamalla suomalaisille kuluttajille entistäkin laajemman käyttötavaroiden valikoiman tutussa kotimaisessa verkkokaupassa.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme

