Helsingin kaupunkiympäristölautakunnan ympäristö- ja lupajaoston päätökset 10.11.2022
Kokouksen päätöstiedote (yhteenveto tehdyistä päätöksistä) on julkaistu kaupungin verkkosivuilla:
Päätöstiedote näkyy verkkosivuilla siihen asti, kun kokouksen pöytäkirja julkaistaan. Pöytäkirja korvaa valmistuttuaan päätöstiedotteen.
Jaosto kokoontuu seuraavan kerran keskiviikkona 24.11.2022 kello 16:15.
Lisää tietoa ympäristö- ja lupajaoston toiminnasta:
https://www.hel.fi/kaupunkiymparisto/fi/paatoksenteko/Ymparisto-ja-lupajaosto/
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Marjukka Haavisto
viestintäasiantuntija
Helsingin kaupunki, kaupunkiympäristön toimiala
puh. 09 310 26446
marjukka.haavisto@hel.fi
Tietoja julkaisijasta

PL 58200, 00099 Helsingin kaupunki
09 310 2611http://www.hel.fi/kaupunkiymparisto
Kaupunkiympäristön toimiala huolehtii Helsingin kaupunkiympäristön suunnittelusta, rakentamisesta ja ylläpidosta, rakennusvalvonnasta sekä ympäristöön liittyvistä palveluista.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Helsingin kaupunki, kaupunkiympäristön toimiala
Pitäjämäen Kutomotiellä uusitaan vesijohtoja3.7.2025 11:06:17 EEST | Tiedote
Katutyöt alkavat heinäkuussa ja valmistuvat joulukuussa 2025. Remontissa rakennetaan toinen jalkakäytävä kadulle ja mahdollistetaan uudisrakentaminen kadun ympäristössä.
Den förnyade Linnankoskiparken återspeglar helsingforsarnas önskemål3.7.2025 10:39:17 EEST | Pressmeddelande
Totalrenoveringen av Linnankoskiparken blir klar den 3 juli. Önskemålet om att renovera parken kom från stadsborna.
Uudistetussa Linnankoskenpuistossa näkyvät stadilaisten toiveet3.7.2025 10:39:17 EEST | Tiedote
Linnankoskenpuiston peruskorjaus valmistuu 3. heinäkuuta. Toive puiston kunnostamisesta tuli kaupunkilaisilta.
Renewed Linnankoskenpuisto Park reflects Helsinki residents’ wishes3.7.2025 10:39:17 EEST | Press release
The renovation of Linnankoskenpuisto Park will be completed on 3 July. The wish to renovate the park came from the residents.
Siltasaarenkadun Toisen ja Kolmannen linjan välinen (Lyyra-kortteli) katualue on valmistunut kaupunkilaisten käyttöön3.7.2025 10:15:00 EEST | Tiedote
Työt Siltasaarenkadun Toisen ja Kolmannen linjan välisellä katualueella ovat valmistuneet, ja tämän myötä uusi kävelykatu sekä terassialueet ovat avautuneet kaupunkilaisten ja korttelin ravintoloiden käyttöön.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme