Lidl Suomi

Lidl aloittaa kaikkien aikojen herkkutarjoilut: ilmainen paistopistetuote joka päivä

30.8.2024 15:43:27 EEST | Lidl Suomi | Tiedote

Jaa

Lidl alkaa tarjota asiakkailleen ilmaista ja herkullista etua: syyskuun ajan asiakas ansaitsee ostoksistaan Lidl Plus -etusovellukseen rulettikupongin, josta paljastuu ilmainen paistopistetuote. Parhaimmillaan edun voi siis hyödyntää kuun jokaisena päivänä.

Lidlin paistopisteruletissa voi lunastaa itselleen herkun vaikka päivittäin.
Lidlin paistopisteruletissa voi lunastaa itselleen herkun vaikka päivittäin.

Lidl aloittaa täysin uudenlaisen paistopistekampanjan, jossa asiakkaille tarjoillaan ilmaisia tuotteita. Syyskuussa asiakas ansaitsee tehdyistä ostoksistaan Lidl Plus -sovellukseen paistopisteruletin, jota pyöräyttämällä saa kupongin ilmaiseen paistopistetuotteeseen. Aktiivinen asiakas voi siis kuukauden aikana saada jopa 30 ilmaista tuotetta.

– Monet asiakkaistamme tulevat Lidliin ostoksille nimenomaan paistopisteen takia. Tahdommekin kannustaa asiakkaita kokeilemaan tuttujen suosikkiensa rinnalla rohkeasti uutuustuotteita. Samalla haluamme muistuttaa heitä skannaamaan Lidl Plus -sovelluksensa kassalla. Jokainen skannaus kannattaa: tehdyistä ostoksista saa edun, ja lisäksi ne kasvattavat bonusta. Emme ole ennen kokeilleet tällaista kampanjaa, joten on mielenkiintoista nähdä, minkälainen ryntäys paistopisteellemme tulee, sanoo markkinoinnin ja kampanjoinnin johtaja Meri Aalto.

Ruletti on voimassa Lidl Plus -etuohjelmassa koko syyskuun ajan. Asiakas voi saada yhden paistopisteruletin päivässä. Ilmainen tuotekuponki on voimassa neljä päivää.

Avainsanat

Yhteyshenkilöt

Kuvat

Lidlin paistopisteruletissa voi lunastaa itselleen herkun vaikka päivittäin.
Lidlin paistopisteruletissa voi lunastaa itselleen herkun vaikka päivittäin.
Lataa

Tietoa julkaisijasta

Lidl on yksi Euroopan suurimmista päivittäistavaraketjuista. Suomessa 20 vuotta toimineessa ketjussa työskentelee noin 5600 henkilöä. Yli 200 myymälän verkosto ulottuu Hangosta Sodankylään ja tavarantoimitukset myymälöihin hoidetaan Janakkalassa, Laukaassa ja Järvenpäässä sijaitsevista jakelukeskuksista. Lisätietoa tuotteista ja ajankohtaisista tarjouksista löytyy Lidl Plus -etusovelluksesta tai osoitteessa lidl.fi. Lisätietoja yrityksestä osoitteessa corporate.lidl.fi. Lidlin tiedotteet voi tilata suoraan sähköpostiin täältä.

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta Lidl Suomi

Lidlin omien merkkien tee 100 % sertifioitua13.10.2026 10:04:09 EEST | Tiedote

Teellä on tuhansien vuosien historia, ja sitä nautitaan niin Suomessa kuin maailmalla valtavia määriä joka päivä. Teen viljelyyn ja tuotantoon liittyy haasteita niin ympäristön kuin ihmistenkin näkökulmasta. Tämän vuoksi Lidl on linjannut, että kaikki Lidlin oman merkin teet ovat kolmannen osapuolen sertifioimia. Kaikista Lidlin oman merkin teepaketeista löytyy joko Rainforest Alliance-, Reilu kauppa- tai luomumerkki.

Lidl uudistaa lemmikkivalikoimansa saman brändin alle: Tässä tulee Max & Mila12.10.2026 11:06:35 EEST | Tiedote

Lemmikkien ruoka on tärkeä osa monen suomalaisen arkea ostoksilla, sillä perhemallien ja elämäntapojen muuttuessa lemmikit ovat yhä tärkeämpiä perheenjäseniä monessa suomalaiskodissa. Lidl lanseeraa nyt täysin uuden Max ja Mila -lemmikkibrändin, joka kokoaa lemmikkituotteiden valikoiman uuden brändin alle. Uusia tuotteita on saatavilla kolmessa eri laatuluokassa ja kolmelle eri ikäryhmälle. Tuotteet löytyvät myymälöistä maanantaista 12.10. alkaen.

Täällä asuvat Suomen innokkaimmat pullopanttien lahjoittajat – Lidlin asiakkaat keräsivät jättipotin lapsille ja nuorille8.10.2026 07:54:00 EEST | Tiedote

Lidlillä on jo joulukuusta 2021 voinut lahjoittaa pullopanttirahan hyvään. Maaliskuusta 2025 alkaen yksi lahjoituskohteista on ollut Mannerheimin Lastensuojeluliiton työ lasten ja nuorten mielenterveyden hyväksi, jolle Lidlin asiakkaat ovat lahjoittaneet yli 250 000 euroa. Yksittäisiä lahjoituksia on tehty eniten Espoon Niittykummun myymälässä, euromääräisesti eniten Helsingissä Neljännen linjan myymälässä ja suhteellisesti eniten Tampereelta Ratinan myymälästä. Lahjoituksissa on piikit erityisesti juhlapyhien jälkeen, kesällä sekä joulun alla.

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye