Lidl avaa 205. myymälänsä – Tuusulan Hyrylässä vietetään avajaisia 3.10.
Lidl avaa 205. myymälänsä torstaina 3.10. Tuusulan Hyrylään. Kiinteistöä on remontoitu vuoden alusta saakka uusimman ilmeen mukaiseksi Lidl-myymäläksi, joka käyttää ainoastaan uusiutuvalla energialla tuotettua sähköä. Odotetun myymälän avajaisia juhlitaan 3.10. aamukahdeksasta alkaen.

Tuusulaan on toivottu toista Lidliä jo pitkään. Uusi Lidl-myymälä sijaitsee keskeisellä sijainnilla Tuusulanväylän varrella Hyrylän kaupallisten palveluiden alueella.
Hyrylän myymälä on uusimman Lidl-ilmeen mukainen. Myymälä on värimaailmaltaan vaalea, ja mukavuutta asiointiin tuo muun muassa leveät käytävät sekä opasteet. Lisää tilan tuntua Hyrylän myymälään tuo myymälätilan korkeus, kun myymälässä ei ole alakattoa. Hedelmät ja vihannekset löytyvät heti sisääntulosta, kuten myös osa viikon tarjoustuotteista. Suomalaisten rakastama paistopiste löytyy myös Hyrylän myymälästä, samoin kuin tutut kotimaiset tuotteet sekä kansainväliset herkut. Nopeutta asiointiin tuovat myös neljä pikakassaa.
– On mahtavaa päästä palvelemaan kasvavaa asiakaskuntaamme Tuusulassa entistä paremmin! Hyrylän myymälässä on panostettu siihen, että asiakkaan kaupassakäynti olisi mahdollisimman miellyttävä ja sujuva kokemus. Odotan innolla, että tuusulalaiset ja kauempaakin ostoksille tulevat pääsevät näkemään uuden, upean myymälämme, iloitsee myyntipäällikkö Jyri Honkanen.
Avarassa ja valoisessa Lidlissä on noin 1300 m² myyntipinta-alaa. Asiakkaiden käytössä on ulkona 22 parkkipaikkaa ja parkkihallissa 114. Myymälässä on Postin Smartpost-automaatti asiakkaiden verkko-ostoksia varten. Asiakkaita palvelee noin 20 kaupan alan ammattilaista, ja myymäläpäällikkönä toimii Jasmin Rantanen.
– Täällä on ollut kova touhu päällä, kun olemme laittaneet paikkoja kuntoon ja tuotteita hyllyille. Nyt pitkän työn tulos alkaa olla näkyvillä ja on mahtavaa päästä avaamaan myymälä vanhoille ja uusille asiakkaillemme. Meillä on huomiselle tiedossa kivoja avajaisyllätyksiä, ja toivotan kaikki tervetulleiksi piipahtamaan paikan päällä! kertoo Rantanen.
Lidl Hyrylä
Aukioloajat: ma-la klo 8-21, su klo 9-21
Osoite: Pysäkkikuja 1, 04300 Tuusula
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Lidlin viestintä
Puh:(09) 23456 400media@lidl.fiTietoa julkaisijasta
Lidl on yksi Euroopan suurimmista päivittäistavaraketjuista. Suomessa 20 vuotta toimineessa ketjussa työskentelee noin 5600 henkilöä. Yli 200 myymälän verkosto ulottuu Hangosta Sodankylään ja tavarantoimitukset myymälöihin hoidetaan Janakkalassa, Laukaassa ja Järvenpäässä sijaitsevista jakelukeskuksista. Lisätietoa tuotteista ja ajankohtaisista tarjouksista löytyy Lidl Plus -etusovelluksesta tai osoitteessa lidl.fi. Lisätietoja yrityksestä osoitteessa corporate.lidl.fi. Lidlin tiedotteet voi tilata suoraan sähköpostiin täältä.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Lidl Suomi
Lidl uudistetaan Joensuun Pilkossa – myymälä kiinni tiistaina 2.12.27.11.2025 11:32:09 EET | Tiedote
Joensuussa Pilkon Lidl on palvellut asiakkaita vuodesta 2016. Nyt myymälässä tehdään pikainen mutta mittava remontti, jossa päivitetään myymälän hyllyjärjestystä ja tekniikkaa.
Uudenkaupungin Lidl uudistetaan – myymälä kiinni tiistaina 2.12.27.11.2025 09:15:36 EET | Tiedote
Uudenkaupungin myymälä on yksi vanhimmista Lidl-myymälöistä Suomessa. Nyt perinteikkäässä myymälässä tehdään nopea mutta mittavan remontti, missä päivitetään myymälän hyllyjärjestystä ja tekniikkaa.
Lidlin joulutuotteet ovat täällä – klassikot ja uutuudet löytyvät jo hyllyistä27.11.2025 08:15:00 EET | Tiedote
Lidlin joulusesonki on kovasti jo käynnissä: tuttuun tapaan Lidlistä löytyy runsaasti pikkujoulukauteen sopivia uutuuksia sekä myös odotettuja klassikoita. Tänä vuonna trendejä edustavat erityisesti pistaasi makeisissa sekä joulumausteilla höystetyt raikkaat juomat.
Kahvin hinta laskee Lidlissä24.11.2025 17:06:19 EET | Tiedote
Kahvipaketin hinta on ollut ennätyskorkealla ja kahvin ostaminen on keskittynyt entistä vahvemmin tarjousten ympärille. Nyt Lidlillä on kahvin ystäville hyviä uutisia: maailmanmarkkinahinnat ovat laskussa ja Lidl alentaa useiden oman Bellarom-merkin kahvien normaalihintaa pysyvästi alemmalle tasolle.
Espoon Karakallion Lidl uudistuu – myymälä kiinni tiistaina 25.11.24.11.2025 13:49:54 EET | Tiedote
Espoon Karakallion Lidl on palvellut asiakkaita jo vuodesta 2004. Nyt perinteikkäässä myymälässä tehdään pikainen mutta kattava remontti, missä päivitetään myymälän hyllyjärjestystä ja tekniikkaa.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme