Messukeskus

Loppuunmyyty SecD-Day on tähän saakka laajin Suomessa järjestetty puolustus- ja turvallisuusalan konferenssi ja näyttely

11.11.2024 13:49:38 EET | Messukeskus | Tiedote

Jaa

Viimeistä osastopaikkaa myöten varattu SecD-Day Conference & Exhibition esittelee yli 150 alan yrityksen ja toimijan tuotteita ja palveluja. Tapahtumalle varattua hallitilaa on laajennettu useaan otteeseen. Näyttely levittäytyy yli 6000 neliön alueelle.

Viimeistä osastopaikkaa myöten varattu SecD-Day Conference & Exhibition esittelee yli 150 alan yrityksen ja toimijan tuotteita ja palveluja.
Viimeistä osastopaikkaa myöten varattu SecD-Day Conference & Exhibition esittelee yli 150 alan yrityksen ja toimijan tuotteita ja palveluja.

Puolustus-, turvallisuus-, avaruus- ja ilmailuteollisuuden erikoistapahtuma SecD-Day 2025 edistää Suomen kokonaisturvallisuutta esittelemällä alan ajankohtaisia kysymyksiä ja teknologisia ratkaisuja. Tapahtuma järjestetään PIA ry:n toimeksiannosta Helsingin Messukeskuksessa 29. – 30.1.2025.

Kaksipäiväinen kutsutapahtuma on keskeinen käyntikohde kaikille, joiden työtehtävät liittyvät turvallisuus- ja puolustusmateriaalialaan. Tapahtuma antaa erinomaiset lähtökohdat koko turvallisuus- ja puolustusalan kohtaamiseen, yhteisiin keskusteluihin ja tietojen päivittämiseen.

Lipunmyynti on jo käynnissä osoitteessa www.secd-day.fi. Vierailu tapahtumassa edellyttää rekisteröitymistä lipunoston yhteydessä.

Maksutta tapahtumaan voivat rekisteröityä viranomaiset Suomesta ja ulkomailta sekä poliisiammattikorkeakoulun, pelastusopiston ja maanpuolustuskorkeakoulun opiskelijat. Lisäksi rekisteröityminen on maksutonta median edustajille.

SecD-Day Conference & Exhibition konferenssiohjelma julkistetaan marraskuun puolivälissä. Ohjelman kokoaa PIA ry. Avajaisten ohella tietoa tarjotaan muun muassa keynote-esityksin, paneeleissa ja yrityspuheenvuoroissa. Tapahtuman uutisia ja ohjelman rakentumista voi seurata SecD-Dayn LinkedInissä osoitteessa linkedin.com/secd-day ja tapahtuman nettisivuilla www.secd-day.fi.

Edellisen kerran SecD-Day järjestettiin keväällä 2023.

Avainsanat

Yhteyshenkilöt

Puolustus- ja Ilmailuteollisuus PIA ry, Tuija Karanko, tuija.karanko(at)teknologiateollisuus.fi, +358 40 559 8986. Helsingin Messukeskus, Business Manager Anssi Rajala, anssi.rajala(at)messukeskus.com, +358 40 843 3936

Tietoja julkaisijasta

Helsingin Messukeskus on Suomen elämyksellisin tapahtumakortteli ja vaikuttavin kohtaamismedia. Onnistuneet kohtaamiset jättävät vahvan muistijäljen ja tuottavat kiistatonta tulosta. Suomen suurin tapahtumajärjestäjä tuottaa laadukkaita tapahtumia sekä vuokraa tilojaan ja palvelujaan erilaisten tapahtumien areenaksi. Messukeskuksen itse tuottamia tapahtumia ovat mm. Habitare, Helsingin Kirjamessut, Educa, FinnBuild, Matkamessut ja Vene Båt. Vierastapahtumina Messukeskuksen tiloissa järjestetään mm. Slush, Nordic Business Forum, Assembly, Koiramessut sekä lukuisia kansainvälisiä kongresseja ja yritystapahtumia vuosittain. Tilat käsittävät 7 hallia, 40 muuntuvaa kokoustilaa, 21 ravintolaa ja oman tapahtumahotellin. Omistajayritys Suomen Messut Oyj perustettiin vuonna 1919. | Messukeskus. The real social media. | www.messukeskus.com @messukeskus

Helsinki Expo and Convention Centre (brand name Messukeskus) hosts Finland’s most inspiring events and exciting encounters. We create successful and lasting interactions with undisputable results. As Finland’s premier experience provider, we organise high-quality events and rent out our facilities for various occasions. Events produced by Messukeskus include, among others, Habitare, the Helsinki Book Fair, Educa, Finnbuild, Matka Nordic Travel Fair, and Helsinki International Boat Show. Messukeskus also hosts guest events such as Slush, Nordic Business Forum, Assembly, International Dog Fair, as well as many international congress and business events every year. Our premises include 7 halls, 40 convertible meeting rooms, 21 restaurants, and our own hotel.The Finnish Fair Corporation was founded in 1919. |  Messukeskus. The real social media | www.messukeskus.com @messukeskus 

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta Messukeskus

Kevätmessut 2026 herätti kodin ja puutarhan unelmat eloon – yli 63 300 kävijää haki Messukeskuksesta inspiraatiota ja asiantuntijoiden neuvoja30.3.2026 06:00:00 EEST | Tiedote

Helsingin Messukeskuksen täyttänyt Kevätmessut osoitti, että suomalaisten intohimo asumisen parantamiseen, vihreään elinympäristöön ja kestävään rakentamiseen on vahvempaa kuin koskaan. Tapahtuma veti puoleensa yhdessä samaan aikaan järjestettävien Golfmessujen kanssa yli 63 300 vierailijaa, jotka pääsivät tutustumaan lähes 600 näytteilleasettajan tarjontaan sekä kokemaan ennennäkemättömän monipuolisen ohjelmakattauksen.

Kevätmessuilla virittäydytään kevääseen torstaista alkaen – suurtapahtuma esittelee asumisen mullistukset, tekoälyn tuomat mahdollisuudet ja upean Trendikodin ja Ideapihan24.3.2026 10:54:27 EET | Tiedote

Joka vuosi yhtä odotettu Kevätmessut tuo kevään kaupunkiin ja valloittaa Helsingin Messukeskuksen torstaista sunnuntaihin 26.–29.3.2026. Suomen suurin puutarhanhoidon, mökkeilyn, rakentamisen ja sisustamisen tapahtumakokonaisuus tuo yhteen noin 500 yritystä ja esittelee kaiken tarvittavan uuteen kauteen. Kokonaisuuden täydentävät perjantaina avautuvat Golfmessut, joilla nähdään historian ensimmäiset simulaattorigolfin SM-kisat.

Helsingin MaatalousKonemessut 2026: Vuoden tärkeimmät liiketoiminnan ideointi- ja kehittämispäivät maa- ja metsätilallisille19.3.2026 10:05:24 EET | Tiedote

Koko arvoketju saman katon alla – Messukeskuksessa 8.–10.10.2026 Helsingin MaatalousKonemessut on Suomen kattavin ja tärkein maa- ja metsätalousalan sisätapahtuma. Messukeskuksen suuret sisätilat mahdollistavat joka toinen vuosi järjestettävän, koko alan kattavan ammattitapahtuman, jonne on helppo tulla kaikkialta Suomesta. Tapahtuma järjestetään 8.–10.10.2026 Helsingin Messukeskuksessa.

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye