Espoon Kehä I:n Mestarintunneli suljetaan huoltotöiden ajaksi liikenteeltä 9.4.–11.4.2025 kello 00:00–04:30
Kehä I:llä Espoon Leppävaarassa sijaitseva Mestarintunneli suljetaan tilapäisesti liikenteeltä huolto- ja kunnossapitotöitä varten. Sulku koskee molempia ajosuuntia ja ajoittuu öisiin tunteihin.

Mestarintunneli on suljettuna 9.–10.4.2025 klo 00:00–04:30. Tarvittaessa tunneli suljetaan myös 10.–11.4.2025 samaan aikaan. Mahdollisesta lisäyöstä päätetään 10.4. aamulla huoltotöiden edistymisen perusteella. Liikenne ohjataan sulun aikana kiertotielle Turuntien ja Mäkkylän puistotien kautta. Tunneli avataan liikenteelle heti, kun työt on saatu päätökseen.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Liikenteen asiakaspalvelu, puh 0295 020 600 (klo 9–15)
Kuvat

Tietoja julkaisijasta
ELY-keskukset ovat valtion viranomaisia, jotka edistävät alueellista kehittämistä hoitamalla valtionhallinnon toimeenpano- ja kehittämistehtäviä alueilla. ELY-keskukset hoitavat elinkeinoihin, työvoimaan, osaamiseen sekä liikenteeseen ja infrastruktuuriin että ympäristöön ja luonnonvaroihin liittyviä tehtäviä. ELY-keskukset kehittävät ja tukevat taloudellista, sosiaalista ja ekologisesti kestävää hyvinvointia.

Muut kielet
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Uudenmaan ELY-keskus
Reparationsarbetet på Pansarbron genomförs under sommaren 202526.6.2025 08:45:00 EEST | Pressmeddelande
NTM-centralen renoverar Pansarbron i Hattula under sommaren 2025.
Panssarisillan korjaustyöt toteutetaan kesän 2025 aikana26.6.2025 08:45:00 EEST | Tiedote
ELY-keskus peruskorjaa Panssarisillan Hattulassa kesän 2025 aikana.
Sysselsättningsöversikt för Nyland: Färre permitteringar, ökad långtidsarbetslöshet25.6.2025 08:00:00 EEST | Pressmeddelande
Nylands sysselsättningsöversikt för maj har publicerats. Enligt den fanns det 18 % mer arbetslösa arbetssökande i Nyland än året innan. I slutet av maj var antalet arbetslösa arbetssökande i området 108 877, varav 5 093 var permitterade.
Uudenmaan työllisyyskatsaus: Lomautukset laskussa, pitkäaikaistyöttömyys nousussa25.6.2025 08:00:00 EEST | Tiedote
Uudenmaan toukokuuta koskeva työllisyyskatsaus on julkaistu. Sen mukaan Uudellamaalla oli työttömiä työnhakijoita 18 % enemmän kuin vuonna 2024. Toukokuun lopussa alueella oli 108 877 työtöntä työnhakijaa, joista lomautettuja oli 5 093.
Ahtola bro i Janakkala förnyas, trafiken dirigeras till en omväg tisdagen den 1 juli 2025 kl. 12.0024.6.2025 11:32:00 EEST | Pressmeddelande
Löyttymäentie (väg 13857) i Janakkala stängs för trafik medan Ahtola bro förnyas. Under arbetet dirigeras trafiken till en omväg.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme