Eepeen asiakasomistajia palkittiin yli 22 miljoonalla eurolla
22.1.2026 09:00:00 EET | Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa | Tiedote

Eepeen asiakasomistajille maksettiin viime vuonna 2025 Bonusta 18,1 milj. euroa (edv. 17,7 milj. euroa), maksutapaetua 0,5 milj. euroa (edv. 0,5 milj. euroa) ja ylijäämänpalautusta 3,5 milj. euroa (edv. 3,5 milj. euroa). Ylijäämän palautuksena maksettiin 1,0 prosenttia Eepeessä tehdyistä ylijäämänpalautukseen oikeuttavista vuoden 2024 ostoista.
Eepeen asiakasomistajille vuonna 2025 maksetut edut olivat yhteensä 22,1 milj. euroa (edv. 21,7 milj. euroa) eli keskimäärin 232 euroa (edv. 230 euroa) per jäsen. Nämä edut maksettiin asiakasomistajien S-Pankissa oleville S-Tileille.
Näiden rahana S-Tilille maksettujen etujen lisäksi asiakasomistajille on ollut tarjolla iso määrä tuote-etuja S-mobiilissa, S-Etukortti-etuja ja lippuetuja alueemme tapahtumiin. S-Pankin maksuttomat pankkipalvelut ovat myös iso etu asiakasomistajille.
2020-luvulla Eepeen asiakasomistajille maksetut edut ovat olleet yhteensä yli 115 miljoonaa euroa, keskimäärin 1210 euroa per jäsen.
Tämän vuoden 2026 alussa haluamme innostaa kaikkia liittymään Eepeen asiakasomistajiksi ja tarjoamme siksi tammi-maaliskuun ajan uudelle 100 eurolla Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppaan liittyvälle asiakasomistajalle tuplaedun, eli annamme S-mobiiliin ostosrahaa 200 euroa. Katso kampanjan tarkemmat tiedot
Yhteyshenkilöt
Tuula RajalaAsiakkuusjohtajaEtelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Puh:010 764 9222tuula.rajala@sok.fiEepee
Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa, Eepee, on 95 000 asiakasomistajan omistama vähittäiskaupan monialayritys. Toimialamme ovat: marketkauppa, liikennekauppa sekä matkailu- ja ravitsemiskauppa.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Ennakkotietoja Eepeen 2025 tilinpäätöksestä9.2.2026 09:00:00 EET | Tiedote
Eepeen asiakasomistajamäärä ylitti 95 000 – vahvat panostukset uudistumiseen
Eepee uudistaa ABC-mittarikenttiä – aikataulut ja asemakohtaiset vaikutukset3.2.2026 09:00:00 EET | Tiedote
Eepee toteuttaa vuoden 2026 aikana useilla ABC-asemilla mittarikenttien uudistuksia. Töiden vuoksi asemilla on määräaikaisia sulkuja ja muutoksia polttonestevalikoimassa.
Eepeen asiakasomistajat päättävät 100 000 euron Kannustajat-tuen jaosta26.1.2026 09:00:00 EET | Tiedote
Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa, Eepee, jakaa neljättä vuotta peräkkäin 100 000 euroa alueensa urheiluseuroille S-ryhmän Kannustajat-ohjelmalla. Ohjelma kasvattaa suosiotaan vuosittain.
Yli 120 vuotta reilua kauppaa – Eepee laskee hintoja kaikissa S-marketeissa20.1.2026 10:01:46 EET | Tiedote
Osuuskauppa on ollut paikallisten ihmisten tukena niin hyvinä kuin haastavina aikoina. Nyt elämme taloudellisesti vaikeita aikoja ja Eepee reagoi tähän laskemalla hintoja kaikissa alueen S-marketeissa.
Alkuvuonna Prismakeskuksella rakennetaan kiivaasti – Ravintolamaailmasta tulossa yksi Suomen suurimmista16.1.2026 09:00:00 EET | Tiedote
Alkuvuosi 2026 on kiivainta aikaa uuden Prismakeskuksen rakennustyömaalla, kun uusia tiloja rakennetaan muun muassa S-Pankille, apteekille ja Ravintolamaailmalle, josta on tulossa yksi Suomen suurimpia.
Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.
Tutustu uutishuoneeseemme