Berner Oy

Herbina ja huippu-urheilija Saara Keskitalo aloittavat yhteistyön

24.3.2026 07:58:15 EET | Berner Oy | Tiedote

Jaa

Herbina aloittaa yhteistyön yhden tämän hetken kiinnostavimman suomalaisen yleisurheilijan, Saara Keskitalon, kanssa. Yhteistyössä yhdistyvät aitous, hyvinvointi ja se, että kauneudenhoito saa tuntua vaivattomalta ja omannäköiseltä.

Kaksi lempeän vahvaa 

Saara Keskitalo on opiskelijoiden maailmanmestari ja MM-semifinalisti. Nuoren urheilijan tie kansainväliselle huipulle on vaatinut sinnikkyyttä ja uskallusta tavoitella unelmia. Saaran lämmin ja maanläheinen olemus sopii luontevasti Herbina brändiin, jossa kauneudenhoito ja itsestään huolehtiminen ei ole suoritus vaan tärkeä osa kokonaisvaltaista hyvinvointia. 

Herbina on osa suomalaista perheyritystä Berneriä, jonka katse on vahvasti tulevaisuudessa. Kaikki Herbina-tuotteet valmistetaan Suomessa edistäen kotimaista tuotantoa ja arvostaen suomalaista osaamista.  

“Olen todella iloinen voidessani aloittaa yhteistyön Bernerin kanssa. Bernerissä yrityksenä minuun tekee vaikutuksen sen vahva tarina sekä arvot, kotimaisuus, hienot brändit ja vastuullisuustyö. Huippu-urheilijana minulle on kunnia-asia pitää esillä Herbinan brändiä, joka huokuu suomalaista laatua ja osaamista.” Saara Keskitalo  

"Saara on erinomainen esimerkki siitä, kuinka määrätietoisuus ja rohkeus yhdistyvät matkalla kohti unelmia. Herbina by nature -konseptimme ammentaa inspiraationsa luonnosta tarjoten huoletonta kauneudenhoitoa – ja juuri tätä samaa pirskahtelevaa energiaa ja aitoutta Saara edustaa omalla ihastuttavalla persoonallaan.” Linda Eskola, Brand Manager, Herbina 

Hyvinvointia ja olympiaunelmia 

Yhteistyön keskiössä ovat palautuminen, pienet rutiinit ja hetket, joissa saa olla vain itselleen. Saaran vinkit itsestä huolehtimiseen kietoutuvat luontevasti Herbina-tuotteisiin: hurmaaviin tuoksuihin, hoitaviin koostumuksiin ja helposti lähestyttäviin tuotteisiin, jotka tuovat pienen tauon keskelle urheilijan aikataulutettua elämää. 

Yhteistyö kulkee kohti Los Angelesin olympialaisia 2028, ja sen varrella nähdään kisoihin valmistautumista sekä palautumista kehoa ja mieltä huoltaen. Samalla halutaan rohkaista nuoria aikuisia uskomaan itseensä ja pitämään huolta itsestään tavalla, joka tuntuu aidosti omalta. 

Lisätiedot: 

Linda Eskola, Brand Manager, Herbina, Berner Oy 

Puh. +358 45 7820 8101, linda.eskola@berner.fi 

Harriet Urponen, viestintä, Team Saara Keskitalo 

Puh. +385 44 5146 147, harriet@saivo.fi  

Herbina syntyi vuonna 1981 tuomaan ihmisille luonnon inspiroimaa kauneutta ja iloa jokaiseen päivään. Tänään kaikki tuotteemme kehitetään ja valmistetaan Suomessa. Herbina yhdistää tarkoin valitut raaka-aineet, hurmaavat luonnolliset tuoksut ja korkealaatuiset koostumukset. www.herbina.fi 

Berner Oy on vuonna 1883 perustettu suomalainen perheyritys, jonka tuotemerkit ovat kiinteä osa suomalaista arkea. www.berner.fi 

Avainsanat

Yhteyshenkilöt

Kuvat

Linkit

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta Berner Oy

Uusi Uriage XEMOSE C8+ valjastaa erittäin kuivan ja atopiaan taipuvaisen ihon hoitolinjan uudistavaksi voimaksi kahdeksaa biomimeettistä keramidia16.2.2026 22:00:54 EET | Tiedote

Ihon hyvinvointia tukevan kolmoissuojatieteen asiantuntija Uriage tuo markkinoille uuden XEMOSE C8+ -hoitolinjan, joka tarjoaa ratkaisuja erittäin kuivan ja atopiaan taipuvaisen ihon erityistarpeisiin. Ihon kolmeen suojakerrokseen tuloksellisesti vaikuttava hoitolinja sisältää kahdeksaa biomimeettistä keramidia, jotka auttavat yhtenäistämään ihon rakennetta ja uudistavat ihon fyysistä suojakerrosta. Yhdistelmä auttaa lisäämään ihon luonnollisten keramidien määrää ja monimuotoisuutta, mikä edistää ihon fyysisen suojakerroksen keskeisten toimintojen palautumista.

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye