
HalpaHallin perinteisellä Piirtämällä hyvää -kampanjalla tuetaan taas vähävaraisia lapsiperheitä

HalpaHallilla on pitkät perinteet joulupiirustuskampanjassa, jota on toteutettu jo 70-luvulta asti. Hyväntekeväisyys on tullut kampanjaan mukaan vuonna 2017. Jokainen HalpaHallin 35 myymälästä valitsee lahjoituskohteensa paikallisesti.
- Muistan itsekin piirtäneeni lapsena HalpaHallin joulusta, ja se on todellakin jäänyt mieleen mukavana muistona, sanoo toimitusjohtaja Janne Ylinen. - Viime vuosien aikana olemme halunneet ottaa mukaan hyväntekeväisyyden mukaan kampanjaan. Haluamme näin kertoa vastuullisuuden periaatteista myös perheen pienimmille. Kaikilla ei ole asiat hyvin, ja piirtämällä lapset voivat osallistua ja lahjoittaa HalpaHallin kanssa varoja vähävaraisten lapsiperheiden iloksi. Haluamme osoittaa tuen paikkakunnille, joilla toimimme, ja esimerkiksi Pelastakaa lapset -järjestö tekee kanssamme yhteistyötä, Ylinen lisää.
Piirustuksia voi palauttaa HalpaHallin myymälöihin perjantaina ja lauantaina 18. ja 19. marraskuuta.
Avainsanat
Yhteyshenkilöt
Janne YlinenToimitusjohtaja
janne.ylinen@halpahalli.fiMari EmmesViestintäpäällikkö
Puh:020 718 2200mari.emmes@halpahalli.fiKuvat

Tietoja julkaisijasta
HalpaHalli on perheyritys, joka työllistää Suomessa suoraan yli 1 300 ihmistä. Palvelemme asiakkaitamme 35 kivijalkamyymälässä sekä verkkokaupassa. Pääkonttorimme ja logistiikkakeskuksemme sijaitsevat Kokkolassa.
Olemme ihmisen kokoinen kauppa, joka tekee työtä sen puolesta, että kaikilla olisi mahdollisuus elää hyvää arkea. Tarjoamme kuluttajille saman katon alta jokapäiväiset hyödykkeet ruuasta vaatteisiin sekä kodin ja vapaa-ajan tuotteisiin.
Myymme tuotteet kaikille asiakkaillemme samaan, edulliseen hintaan. Asiakas hyötyy halvoista hinnoistamme saman tien, kun hän maksaa ostoksensa kivijalkamyymälän tai verkkokaupan kassalla.
Tilaa tiedotteet sähköpostiisi
Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.
Lue lisää julkaisijalta Kokkolan Halpa-Halli Oy
Jätelain muutos vauhdittaa kompostorimyynnin ennätyskasvua HalpaHallissa29.4.2024 11:32:24 EEST | Tiedote
Jätelain uudistus on kiihdyttänyt kompostorien kysyntää HalpaHallissa. Heinäkuusta 2024 alkaen yli 10 000 asukkaan taajamissa sijaitsevien kiinteistöjen, omakotitalot mukaan lukien, velvollisuus on lajitella biojäte. Tämä muutos heijastuu myyntitilastoissa, jotka osoittavat selkeää siirtymää kohti kestävämpiä ympäristökäytäntöjä ja kompostointia.
Parkanon HalpaHalli on valittu ketjun vuoden 2023 parhaaksi myymäläksi10.4.2024 16:12:22 EEST | Tiedote
HalpaHalli palkitsee vuosittain 35 myymälänsä joukosta parhaan. Tällä kertaa tunnustus meni Parkanoon.
HalpaHallin muutosneuvottelut on saatu päätökseen5.4.2024 12:17:00 EEST | Tiedote
HalpaHallin helmikuussa käynnistetyt muutosneuvottelut ovat päättyneet. Muutosneuvotteluiden taustalla olivat taloudelliset ja tuotannolliset syyt, ja niiden tavoitteena oli kustannustehokkuuden parantaminen ja vastaaminen nykyisiin markkinahaasteisiin.
Ennätysmäärä haki kesätöihin HalpaHalliin5.3.2024 10:34:41 EET | Tiedote
HalpaHalli on saanut tänä vuonna ennätyksellisen määrän kesätyöhakemuksia, yhteensä 4571 kappaletta. HalpaHalli haluaa tarjota monipuolisia kaupan alan tehtäviä ja vain hyviä kesätyökokemuksia sitoumuksensa mukaisesti, jossa korostetaan muun muassa hyvää hakijakokemusta ja perusteellista perehdytystä. Päätökset kesätyöpaikoista ilmoitetaan huhtikuun loppuun mennessä.
HalpaHalli ja tavarantoimittajat jatkavat lasten harrastustoiminnan tukemista Pelastakaa Lapset ry:n kanssa13.2.2024 07:10:00 EET | Tiedote
HalpaHalli jatkaa yhteistyötään tavarantoimittajien ja Pelastakaa Lapset ry:n kanssa varainhankintakampanjan merkeissä, jolla tuetaan lasten harrastustoimintaa. Tänä vuonna kampanjassa mukana olevat yhteistyökumppanit ovat Berner, Kekkilä, Sinituote, Sodastream sekä Varta.