Ilmarinen

Uusia jäseniä Ilmarisen hallitukseen

Jaa

Ilmarisen hallintoneuvosto valitsi kolme uutta jäsentä Ilmarisen hallitukseen.

Ilmarisen hallituksen uusiksi jäseniksi valittiin Tietoevry Oyj:n talousjohtaja Tomi Hyryläinen, Sanoma Media Finland Oy:n toimitusjohtaja Pia Kalsta ja OP Ryhmän henkilöstöjohtaja Hannakaisa Länsisalmi

Erovuoroisista jäsenistä hallituksessa jatkaa STTK ry:n edunvalvonnasta vastaava johtaja Minna Ahtiainen

Nyt valittujen hallituksen jäsenten toimikausi alkaa vuoden 2024 varsinaisen yhtiökokouksen jälkeen ja kestää kolme vuotta. 

Ilmarisen hallintoneuvosto päätti nimityksistä kokouksessaan 29.2.2024. 


Lue lisää: 


Lisätiedot: 

Tietoja julkaisijasta

Ilmarisen tehtävänä on varmistaa, että asiakkaamme saavat työstään ansaitsemansa eläkkeen. Edistämme parempaa työelämää ja näin autamme asiakkaitamme menestymään. Kaikkiaan vastaamme noin 1,1 miljoonan ihmisen eläketurvasta. Eläkevastuiden katteena on yli 58 miljardin euron sijoitusvarallisuus.
Lisätietoja: www.ilmarinen.fi.

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta Ilmarinen

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye