Dallaspulla-battle saapui R-kioskeille – kioskit kohtaavat herkullisessa kamppailussa viikolla 13!

Jaa

R-kioskeilla ympäri Suomen käydään ennen näkemättömiä mittelöitä, kun Dallaspulla-battle käynnistyi tänään! Tässä hauskassa ja kilpailuhenkisessä tapahtumassa osa kioskeista ottaa mittaa toisistaan myymällä herkullisia Dallaspullia – ja vain toinen kioskipareista voi nousta voittajaksi.

Dallaspulla-battle
Dallaspulla-battle

Miten battle toimii?
Dallaspullan hinta on 1 € per kappale, ja kaksi toisensa haastanutta kioskia kilpailevat keskenään siitä, kumpi kioski myy eniten pullia. Tämä on kaikkien aikojen suurin pullakaksinkamppailu kun 49 kioskiparia ottavat mittaa toisistaan. Osallistuvia kioskeja on siis yhteensä 98, aina Hangosta Rovaniemelle.

Tule mukaan kannustamaan omaa lähikioskiasi ja osallistu Suomen suurimpaan Dallaspulla-battleen! Herkullinen mittelö odottaa – mitkä kioskit vie voiton?

Yhteyshenkilöt

Tilaa tiedotteet sähköpostiisi

Haluatko tietää asioista ensimmäisten joukossa? Kun tilaat tiedotteemme, saat ne sähköpostiisi välittömästi julkaisuhetkellä. Tilauksen voit halutessasi perua milloin tahansa.

Lue lisää julkaisijalta R-kioski

R-kioski on Suomen suurin franchising-ketju – yli 200 yrittäjää eri puolilla maata10.6.2025 15:49:41 EEST | Tiedote

Suomessa toimii satoja franchisingyrityksiä ja näihin lukeutuvat myös suuri osa R-kioskeista, joita pyörittävät yrittäjät. R-kioski on maan suurin franchising-ketju 350 myymälän yksikkömäärällä mitattuna, ja samalla hiljainen selkäranka tuhansien suomalaisten arjessa. Keskiviikkona 11.6. vietetään kansainvälistä franchisingpäivää, ja sen yhteydessä R-kioski haluaa muistuttaa, että franchising ei ole vain liiketoimintamalli, se on paikallista työtä, palveluja ja moninaisia yrittäjätarinoita.

Pulla, joka merkitsee enemmän – tukea mielenterveydelle Mielinauha-kampanjassa4.6.2025 07:23:00 EEST | Tiedote

Tänä keväänä Mielinauha-kampanja kutsuu meitä pysähtymään ja muistuttamaan, kuinka tärkeää meidän on pitää huolta toisistamme ja tukea heitä, joiden taakka tuntuu tällä hetkellä liian raskaalta yksin kantaa. Kuten kampanjan sanoma kertoo: ”Ei anneta yhdenkään liekin hiipua”, vaan ymmärretään mielenterveyden merkitys ja kerätään yhdessä varoja MIELI ry:n työhön mielen hyvinvoinnin ja kriisiauttamisen tukemiseksi. Nyt kaikilla halukkailla on mahdollisuus osallistua kampanjaan pienellä, itsellekin mieleisellä teolla, pullan ostamisella.

EMBARGO Yllätyspaljastus: Helsingin asematunnelissa sijaitsevan pop up -ravintola Pysäkin takaa löytyy R-kioski23.5.2025 09:00:00 EEST | Tiedote

KUTSU AVAJAISTILAISUUTEEN MEDIAN EDUSTAJILLA 22.5. klo 17 ///Jutun embargo on 23.5. klo 9.00!/// Huhtikuun lopulla Helsingin rautatieaseman asematunneliin avautui katuruokaravintola nimeltä Pysäkki, joka keräsi nopeasti huomiota korkeatasoisilla annoksillaan ja mielenkiintoisilla makuyhdistelmillään. Ravintolan taustalla on huippukokki Serko Rantanen, mutta todellinen yllätys paljastui vasta eilen kutsuvierastilaisuudessa: Pysäkin perustaja on R-kioski Oy yhteistyössä Aki Wahlmanin luotsaaman Foody Allen Oy:n kanssa.

Uutishuoneessa voit lukea tiedotteitamme ja muuta julkaisemaamme materiaalia. Löydät sieltä niin yhteyshenkilöidemme tiedot kuin vapaasti julkaistavissa olevia kuvia ja videoita. Uutishuoneessa voit nähdä myös sosiaalisen median sisältöjä. Kaikki tiedotepalvelussa julkaistu materiaali on vapaasti median käytettävissä.

Tutustu uutishuoneeseemme
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye